در آخرین جلسه هیئت دولت در سال 1392 ، مبلغ ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای کاهش سهم هزینه‌های مستقیم مردم در سلامت اختصاص یافت.

در این جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بحث و تبادل نظر از سوی اعضای دولت به تصویب رسید.
هیات وزیران، ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور را به تصویب رساندند.همچنین میزان سود بازرگانی کالاها و جداول پیوست آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات توسط هیات وزیران تعیین شد.
نحو پرداخت و تسویه مطالبات پیمانکاران دستگاه‌های دولتی و صندوق‌های بازنشستگی از جمله وزارت راه و شهرسازی و وزارت نیرو از دیگر مصوبات هیات وزیران بود.
در این جلسه همچنین، هیات وزیران برخی از آیین‌نامه‌های اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور را پس از بحث و بررسی تصویب کرد. در این آیین‌نامه‌ها نحوه واگذاری واحدهای خدماتی، رفاهی، فرهنگی، هنری و ورزشی دستگاه‌های دولتی به اشخاص صلاحیت‌دار در بخش‌های خصوصی و تعاونی و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و نحوه حمایت از پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای اشتغال‌زای بخش‌های خصوصی و تعاونی که در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنند و نیز چگونگی معافیت کارگاه‌های کشاورزی از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما پیش‌بینی شده است.
همچنین در جلسه امروز هیأت دولت، مبلغ هفت هزار و پانصد میلیارد ریال از محل اعتبار لازم برای کاهش سهم هزینه‌های مستقیم مردم درهزینه‌های سلامت و کمک به تأمین هزینه‌های درمان بیماران خاص و صعب‌العلاج در اختیار سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها قرار گرفت.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما