بمناسبت هفته منابع طبیعی دو جلسه در اداره کل منابع طبیعی مازندران-ساری برگزار گردید که مصوبات آن بدین شرح است:

 

در این دو جلسه پس از بحث و تبادل نظر موارد ذیل بعنوان مصوبات اعلام گردید:

- مقرر شد ستاد هفته منابع طبیعی شهرستانها نسبت به برگزاری جلسه برنامه ریزی مناسب با توجه به سیاستهای اجرایی و روزشمار هفته اقدام و نتیجه را به اداره کل گزارش نمایند. 

- مقرر شد ادارات منابع طبیعی شهرستانهای تابعه نقاط بحرانی را شناسایی سپس نسبت به اعزام کارشناسان به آن منطقه با برگزاری کلاسهای ترویجی بویژه در سطح مدارس نسبت به اشاعه فرهنگ منابع طبیعی اقدام نمایند.

- مقرر شد بروشور ترویجی و آموزشی تهیه و در روز هجدهم اسفندماه که روز منابع طبیعی و آموزه های دینی و مشارکت مردمی نامگذاری شده به همراه نهال رایگان بین نمازگزاران در سراسر استان توزیع گردد.

- با عنایت به وجود سه کارگروه، توسعه کشاورزی، اشتغال و تولید در سطح استان در صورت صلاحدید نشست مشترکی در یک روز از هفته منابع طبیعی با هماهنگی قبلی از طریق مهندس نوبخت و دکتر امینی برگزار گردد و به موضوعات منابع طبیعی پرداخته شود.

- مقرر شد مطالب ترویجی از وضعیت منابع طبیعی و جنگل از طریق مرکز تحقیقات کشاورزی و بخش فنی اداره کل منابع طبیعی تهیه و از طریق سایت منابع طبیعی و سایر دستگاه های اجرایی اطلاع رسانی گردد.

 

- مقرر شد یک برنامه مشترک علمی و اطلاع رسانی با دانشگاه و اساتید و دانشجویان و مراکز تحقیقات درطول هفته منابع طبیعی روز آموزش و پژوهش برگزار گردد و جهت هماهنگی و برنامه ریزی از آقای دکتر پورمجیدیان ریاست محترم دانشکده منابع طبیعی ساری در جلسات بعدی دعوت بعمل آید.

- مقرر شد از طریق مدیریت ترویج و هماهنگی جهاد کشاورزی برنامه های  تلویزیونی و رادیویی در زمینه منابع طبیعی در طول هفته منابع طبیعی با هماهنگی و همکاری روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی برگزار گردد.

- مقرر شد در طول هفته با همکاری مدیریت ترویج جهاد کشاورزی پیام ترویجی از طریق زیرنویس سیمای استان پخش گردد.

- مقرر شد جهت ترویج فرهنگ منابع طبیعی نصب پارچه و بنر در سطح شهر و استفاده از تابلوهای دیجیتالی محدوده شهرداری ساری همکاری لازم را معمول فرمایند.

- مقرر شد آخرین روز هفته منابع طبیعی (21 اسفند) که روز منابع طبیعی و قانون نامگذاری شده گردهمایی نیروی انتظامی ، کالاهای قاچاق، قضات و یگان حفاظت منابع طبیعی در محل اداره کل برگزار گردد . چگونگی اجرای برنامه و هماهنگی آن بعهده فرمانده محترم یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی است.

- مقرر شد ادارات منابع طبیعی شهرستانهای تابعه در یک روز از هفته منابع طبیعی نشست ترویجی جهت اشاعه فرهنگ منابع طبیعی با دهیاران و روستائیان و تشکلهای محلی همراه با غرس نهال برگزار نمایند.

- مقرر شد اداره آموزش و ترویج جهت اشاعه دانش و فرهنگ منابع طبیعی در سطح مدارس استان هماهنگی لازم را با آموزش و پرورش بعمل آورد.

- مقرر شد مجریان طرح های منابع طبیعی در اجرای برنامه هفته منابع طبیعی (فرهنگ سازی) همکاری و مشارکت نمایند.

- محل برگزاری جشن درختکاری در منطقه ساری در جنب پارک حوزه دفاع مقدس حوزه شهرداری پیشنهاد گردید مقرر شد با دعوت از شهرداری هماهنگی لازم بعمل آید.

- مقرر شد از محل عملیات مراقبت درختان سوزنی برگ قابل انتقال در بعضی از مسیرها را جهت توسعه فضای سبز شهرستان ساری با همکاری شهرداری، NGO ها و هماهنگی اداره فنی اقدام گردد.

- مقرر شد در طول هفته منابع طبیعی پیام کوتاه ترویجی از طریق دوره آموزش و ترویج منابع طبیعی تهیه جهت ارسال پیامک (SMS) با همکاری سازمان مردم نهاد آسان اقدام گردد.

- مقرر شد بروشور ترویجی یک الی دو صفحه ای تهیه و در اختیار ائمه محترم جمعه شهرستانها قرار گیرد و سخنرانان اعزامی از منابع طبیعی به مصلی نماز جمعه در روز منابع طبیعی و آموزه های دینی در هفته منابع طبیعی ضمن بیان خدمات ارائه شده از سوی منابع طبیعی به موضوعات اهمیت منابع طبیعی و نقش آن در سلامت و بهبود زندگی بشر و توسعه فضای سبز با درختکاری و حفاظت از آن در بین نمازگزاران تأکید گردید.

- مقرر شد از بازنشسته های علاقمند جهت عضویت ستاد دعوت بعمل آید.

- مقرر شد در آستانه هفته منابع طبیعی (اوایل اسفندماه) سال جاری سفر مطبوعاتی با هماهنگی مجری شرکت فریم در حوزه طرح جنگلداری از سوی روابط عمومی انجام پذیرد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما