مدیر كل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران گفت: کانون هاي فرهنگي و هنري مساجد نقش مهمي در گسترش شعائر فرهنگي و ديني در جامعه برعهده دارند.
علیرضا جانبازی، مدیر كل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران، در آستانه فرا رسیدن بیستمین سالروز تشکیل کانون های فرهنگی و هنری مساجد گفت: نقش کانون هاي مساجد در راستاي اشاعه و ترويج فرهنگ ديني و مبارزه با تهاجم فرهنگي دشمن و ارائه برنامه هاي فرهنگي هنري در راستاي جذب جوانان به سمت مساجد بسيار مهم و اساسي است.
وی، با اشاره به اهميت مساجد از ديدگاه امام خميني(ره) ، تصريح کرد: زماني تعبير سنگر براي مساجد در بحث دفاع نظامي بود و اکنون مکاني براي دفاع فرهنگي و مقابله با تهاجم دشمنان به دين و فرهنگ است.
جانبازی افزود: مسئولان و رابطان و كلیه اعضای فعال كانون ها بدون هیچ چشمداشت مادی و فقط با انگیزه درونی معنوی در جهت اشاعه برنامه های فرهنگی و هنری فعالیت می نمایند.
مدیر كل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران اظهار داشت: این كانون ها نقش مهمی در جذب نوجوانان و جوانان به مساجد و غنی سازی اوقات فراغت آنها دارند و اگر امكانات و جاذبه ی مطلوبی در این كانون ها فراهم شوند، افراد زیادی جذب این مكان های مقدس فرهنگی خواهند شد.
وی اظهار کرد: كانون های فرهنگی و هنری مساجد در طول سال بنا بر توان خود فعال هستند، ولی با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان برنامه ها و خدمات آنها مضاعف می شود.
مدیر كل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران،با توجه به تأثیر انكارناپذیر مساجد و كانون های فرهنگی و هنری مساجد در رشد اجتماعی و روانی افراد، از خانواده ها درخواست کرد كه فرزندان خود را جهت بهره مندی از برنامه ها و خدمات مختلف به این مكان های فرهنگی هدایت نمایند.
وی ادامه داد: از آنجایی که از صدر اسلام تاکنون تمام فعالیت ها و حرکت های فرهنگی، اقتصادی، اخلاقی و اجتماعی و عبادی در مساجد انجام می شده است و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی اسلامی نیز مساجد مرکز فعالیت های مهم بوده است، بنابراین می توان به نقش مهم و تاثیر گذار کانون های فرهنگی هنری که در جوار مساجد فعالیت می کنند، واقف شد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما