معاون آموزش  ابتدائی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه  امسال شاهد حضور و شركت حداكثري مدارس ابتدايي در جشنواره جابر بن حيان بوده ایم اظهار کرد:جشنواره جابربن حیان دروازه ورود به جشنواره بین المللی خوارزمی می باشد.

به گزارش خبرنگار مازنا به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران  منیره موحدي بیان داشت : دانش آموزان با همكاري معلمان و خانواده هاي خود با انگيزه بالايي توانمندي هاي خود را در قالب طرح هاي تحقيقاتي و پژوهشي به نمايش گذاشته اند.
وي خاطر نشان كرد : به منظور افزايش فرصت يادگيري دانش آموزان در مراحل مختلف ، معلمان و خانواده ها به عنوان همراه ، ناظر و هدايت گر به ايفاي نقش بپردازند.
موحدی با بيان اين كه حضور دانش آموزان در برگزاري سومين جشنواره جابر بن حيان قابل تحسين است افزود : اين جشنواره دروازه ورود به جشنواره بين المللي خوارزمي مي باشد.
 معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اين كه پروژه علمي جابر در چهار موضوع جمع آوري نمونه همراه با طبقه بندي- نمايش علمي- آزمايش و طراحي و ساخت بوده كه همه اين پروژه ها پس از داوري در استان و معرفي برترين ها ،نفرات برتر پروژه هاي از نوع آزمايش و طراحي و ساخت به مرحله ي كشوري راه مي يابند .
این مسئول باتاکیدبر اینکه مرحله استاني جشنواره جابر در بيست و يكم اسفند ماه جاري در اردوگاه شهداي دانش آموزي مازندران «بادله» برگزار مي گردد تصريح كرد : از اهداف اين جشنواره شناخت استعدادها ، خلاقيت و توانمندي دانش آموزان در زمينه هاي علمي و مهارتي مي باشد./ فائزه نصرتی،خبرنگار مازنا

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما