کارگاه پویانمایی( انیمیشن) در کانون پرورش فکری مازندران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری مازندران، قاسم عزیز زاده گرجی در دوره آموزشی که با حضور مربیان فرهنگی این کانون در اردوگاه شهید مهدیزاده دلگشای چالوس  برگزار شدگفت: انیمیشن یاپویانمایی،هنری است باقابلیت های ویژه آموزشی واطلاع رسانی که می تواند نقش بسیارمهمی درانتقال دانش ومهارت های زندگی به کودکان ونوجوانان ایفاکند.

گرجی افزود: کانون پرورش فکری با آگاهی از این ظرفیت و گستره جهانی این حوزه با هدف آموزش ساخت و تولید پویانمایی به مربیان فرهنگی خود و نیز تولید آثار فاخر در این خصوص تلاش دارد تا فرهنگ غنی این کشور را به زبان هنر و به صورت غیر مستقیم به گروه هدف خود عرضه نماید.

مدیر کانون پرورش فکری مازندران با تقدیر از مدرس این دوره آموزشی ابراز امیدواری نمود تا این دوره ها تداوم داشته و سطح علمی و هنری مربیان در جهت تولید آثار فاخر ارتقا یابد.

بر اساس این گزارش، در این دوره چهار روزه که از 7 تا 10 اسفند ماه جاری در اردوگاه شهید مهدیزاده دلگشای چالوس برگزار شد ، مربیان فرهنگی استان، ضمن دریافت و آموزش تئوری‌های انیمیشن، روش‌های تولید یک انیمیشن کوتاه را تجربه کردند.

شایان ذکر است؛ این دوره آموزشی بر اساس مصوبه مرکز آموزش کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان با هدف افزایش تجربه و ارتقای توانمندی های مربیان فرهنگی در حوزه پویا نمایی، تولید آثار پویا نمایی، شناخت تکنیک ها و روش های موثر در مفهوم و نحوه تولید اثر برگزار شده است.

گفتنی است، این دوره در دوبخش تئوری با موضوع های؛ آشنایی با مقدمات ، تکنیک ها و ویژگی های انیمیشن و نقد و بررسی آن بوده و در بخش عملی این دوره آموزشی،  مربیان ، کارگاه عملی ساخت و تجربه تولید شیوه پیکسلیشن و کات اوت را آموزش دیدند.

همچنین در پایان این دوره، مربیان مربوطه طی آموزش های صورت گرفته به تولید انیمیشن پرداختند.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما