معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف مازندران از برگزاری موفق آزمون شفاهی طرح تربیت حافظان قرآن کریم در امامزادگان مازندران خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان مازندران حجت الاسلام ابراهیم حیدری در گفتگو با ما گفت: مرحله اول آزمون شفاهی طرح تربیت حافظان قرآن کریم روز جمعه 11 اسفند ماه در امامزادگان مازندران برگزار شد.
وی در بازدید از روند این آزمون در شهرهای مختلف گفت: این آزمون پایانی به منظور سنجش میزان فراگیری قرآن آموزان و ایجاد انگیزه در آنان همزمان با سراسر کشور در 144 امامزادگان استان و در محل برگزاری کلاسها توسط مربیان برگزار شد.
حجت الاسلام حیدری اظهار کرد: در آزمون شفاهی محفوظات داوطبین در 4 بخش : حسن حفظ ، تجوید ، وقف ابتدا و صوت و لحن مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفت.
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف مازندران ادامه داد: در پایان به حافظانی که در آزمون مرحله اول حد نصاب قبولی را کسب نمایند گواهینامه پایان دوره مرحله اول اعطاء می گردد.
حیدری ادامه داد: نفرات ممتاز آزمون پایانی مرحله اول طرح حفظ به مسابقه نهایی کشوری راه پیدا می کنند و توسط داوران بین المللی مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرند و جوایز ویژه ای به این افراد تعلق می گیرد.

حجت الاسلام حیدری گفت: معاونت فرهنگی کارشناسان خود را برای بازرسی در فرایند این آزمون به شهرستانها اعزام نموده است واین بازرسان رضایت خوبی از اجرای این آزمون داشته اند.
حیدری گفت: تعداد 10606 نفر در این طرح ثبت نام نموده اند که اسامی ومشخصات کلیه این افراد در سامانه جامع بقاع متبرکه وامامزادگان به ثبت رسیده است و اجرای این طرح بطور مستمر زیر نظر مربیان مجرب در امامزادگان و پایگاههای مختلف در سطح استان ادامه دارد./ فائزه نصرتی،خبرنگار مازنا

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما