رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران: صادرات مرکبات در یازده ماهه سال 90 رقم 420 هزار دلار بوده که علاوه بر تحقق این رقم در یازده ماهه سالجاری بیش از یک میلیون دلار افزایش داشته و به رقم یک میلیون و 453 هزار دلار رسیده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران: رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران با بیان این مطلب اظهار داشت: صادرات مرکبات در طی یازده ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه آن در سال 90 رشدی 246 درصدی داشته است.

   مرتضی هاشم پور افزود: از لحاظ وزنی نیز صادرات مرکبات در یازده ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 264 درصد رشد داشته به طوریکه از رقم 551 میلیون تن به رقم 2008 تن افزایش یافته است.
   وی با اشاره به کشورهای هدف صادرات مرکبات گفت: کشورهای cis نظیر : ارمنستان،قزاقستان،ترکمنستان،ازبکستان و کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای همچون: افغانستان،ترکیه،عراق و لبنان به عنوان کشورهای هدف می باشند.
   رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران با بیان اینکه مازندران قطب اول انواع میوه بویژه مرکبات (پرتقال و نارنگی) در کشور است اظهار داشت: بخش قابل توجهی از این میوه ها قابلیت صادرات به کشورهای هدف را دارد.
   مرتضی هاشم پور طعم و مزه خاص را از مهمترین ویژگی مرکبات استان در بازارهای هدف اعلام کرد و گفت: استفاده از واریته های افزایش ماندگاری این محصول یکی از ضروریات جهت رقابت با دیگر کشورها می باشد.
اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما