در جلسه مشترکی که با حضور مدیر عامل کانون پرورش فکری کشور و استاندار مازندران صورت پذیرفت ،توسعه برنامه های  کانون پرورش فکری  کودکان ونوجوانان مازندران مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران، در جلسه مشترکی که با حضور مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان کشور، استاندار مازندران، مدیر کل دفتر برنامه ریزی و بودجه استانداری مازندران، مشاور مدیر عامل کانون پرورش فکری در امور استان ها، شهردار نور، رییس شورای اسلامی شهرستان نور، و نیز مدیر کانون پرورش فکری مازندران در دفتر مدیر عامل کانون برگزار شد، سید صادق رضایی با تقدیر از استاندار مازندران و هیات همراه، بر اهمیت حوزه کودک ونوجوان از منظر پیامبر اعظم، اهل بیت(ع) و نیز  امام و رهبری  اشاره کرد.
وی با بیان اینکه خداوند طبع و سرشت انسان ها را پاک آفرید افزود: همه انسان ها به گونه ای آفریده شده اند که میل به خوبی، میل به نیکی و میل به احترام  دارند که در آموزه های اسلامی و تعالیم دینی به این امر به طور ویژه ای نگریسته شده است.
رضایی با تاکید بر دیدار اخیر مسوولین کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان کشور با مقام معظم رهبری اظهار داشت: علی رقم اینکه امروزه دشمنان اسلام  و ایران اسلامی در جهت به انحراف کشیدن آموزه ای دینی  بخصوص در حوزه کودک ونوجوان تلاش می کنند، این کانون با توجه عمیق به این آموزه ها و در پرتو هدایت وعنایت مقام معظم رهبری در جهت تحقق منویات معظم له می کوشد.
وی خارج شدن کانون پرورش فکری از اصل 44 را مصداق توجهات مقام معظم رهبری نسبت به کانون دانست و آنرا افتخاری برای کودکان ونوجوانان عنوان نمود.
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان کشور تصریح کرد: امروز نیازمند به فضای فیزیکی و فرهنگی  مناسب در حوزه کودک ونوجوان هستیم، که استاندار مازندران نیز  با جدیدت و اهتمام ویژه ای در این حوزه فعالیت دارند.
سید صادق رضایی، ساختمان، مربیان خوب و مخاطب کودک ونوجوان را سه رکن اصلی در کانون عنوان کرد و افزود:  هر کدام از این مولفه ها بدون هم عبث و بیهوده اند و در کنار هم قرار گرفتن اینها می تواند فضای فرهنگی و تربیتی مناسبی را ایجاد نماید.
استاندار مازندران نیز در این دیدار با تقدیر از مدیر عامل کانون وی را از سرمایه های استان مازندران یاد کرد که با علاقه و دغدغه در حوزه کودک ونوجوان تلاش دارد .
طاهایی با تاکید بر  فرمایش مقام معظم رهبری نسبت به تاثیر تعلیم و تربیت در دوره کودکی و نوجوانی بر ضرورت توجه جدی بر این حوزه تاکید کرد و نقش کانون پرورش فکری را در این خصوص مهم خواند.
وی انتقال ارزش های دینی و انقلاب اسلامی به کودکان ونوجوان را لازمه فعالیت های کانون دانست و خاطر نشان کرد: در پارک موزه دفاع مقدس که در این استان در دست ساخت است می توان فضایی برای کانون پرورش فکری در نظر گرفت تا موضوع هایی مانند؛ دفاع مقدس، فرهنگ مقاومت و پایداری، اسارت و آزادی، شهادت و نیز دلنوشته های فرزندان ، همسران و مادران شهدا، با نگاه کانونی در قالب های هنری و ادبی  به مخاطبان کودک ونوجوان ارایه شود.
نماینده ارشد دولت در استان مازندران، با اعلام آمادگی در راه اندازی پردیس کودکان ونوجوانان شمال کشور اظهار داشت: استان مازندران با در اختیار داشتن نعمت های الهی همچون ساحل دریا و جنگل امکان برنامه سازی و فضا سازی موثری برای کودک ونوجوان دارد و مسوولین استانی در این خصوص آمادگی همکاری دارند.
اعلام آمادگی در جهت گسترش خدمات کتابخانه های سیار  شهری و روستایی از دیگر مواردی بود که مسوول ارشد استان بر آن تاکید کرد

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما