مدیر عامل آبفار استان گفت: پروژه دفع و تصفیه فاضلاب روستایی شورکای جویبار با بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی عملیات لوله گذاری و صرف اعتباری بالغ بر 15میلیارد ریال در دست اجراست.
به گزارش اداره روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران؛ مدیر عامل آبفار استان در گفتگویی با اعلام این خبر اظهار داشت: مطالعات مرحله اول طرح جمع آوری ، دفع و تصفیه فاضلاب روستای شورکای جویبار از مجموعه روستاهای اولویت دار استان در آذر ماه 1380 تکمیل و به تصویب رسید و در اسفند 81  نیز با اتمام مطالعات مرحله دوم  و نهایی شدن این طرح  طی قراردادی به مهندسین مشاور واگذار شد.
محمد حسین برزگر افزود: این پروژه با 1 میلیارد و 860 میلیون ریال اعتبار با مدت اولیه 18 ماه به پیمانکار تحویل داده شد.
وی افزود: لوله کاروگیت پلی اتیلن به قطر 200 میلیمتر به طول 10 هزار متر،لوله کاروگیت پلی ایتلن به قطر 250 میلیمتر و طول 100 متر ،لوله پلی اتیلن تحت فشار خط انتقال به قطر 150 میلیمتر و طول 2800 متر با دو واحد ایستگاه پمپاژ از مشخصات خطوط فرعی و اصلی این پروژه است.
مدیر عامل آبفار استان، پیشرفت ریالی پروژه دفع و تصفیه فاضلاب روستایی شورکای جویبار را 84 درصد اعلام کرد وگفت: با توجه به عدم توانمندی پیمانکار اولیه این پروژه ، فقدان اعتبار و نوسانات قیمت،شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران با همکاری پیمانکاران دیگری این پروژه را در دست اجرا دارد.
 برزگر، کارهای باقیمانده این پروژه را شامل تکمیل ، شستشو و تحویل شبکه جمع آوری و خط انتقال فاضلاب ،احداث ایستگاه پمپاژ شماره 1 و تجهیز ایستگاههای شماره 1 و 2 و نیز مرمت معابر عنوان کرد و افزود: اجرای آن به محض تامین اعتبار مورد نیاز در دستور کار این شرکت قرار خواهد گرفت.
وی در پایان از همکاری  شورا، دهیاری و اهالی روستای شورکا قدردانی کرد و گفت: امید است با ادامه همکاریها و تخصیص به موقع اعتبارات لازم این پروژه هرچه زودتر به بهره برداری برسد.

 

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما