رئیس سازمان نظام مهندسی استان مازندران با بیان اینکه، هدف از برگزاری  المپیاد ، افزایش همبستگی و نشاط در میان مهندسان و شناسایی استعدادهای ناب می باشد تاکید کرد:

ورزش  بایستی در جامعه مهندسی استان همگانی و فراگیر شود تا همه مهندسان بتوانند در عرصه ورزش همگانی به صورت جدی و پایدار شرکت نمایند.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران ،مهندس خاوری نژاد در مراسم اختتامیه اولین دوره المپیاد مسابقات ورزشی جامعه مهندسین استان مازندران که در مجتمع ورزشی بهار شهرستان بابل برگزار شد ضمن تقدیر از کمیته ورزش سازمان و  کانون هایی که در برگزاری این المپیاد مشارکت داشتند اظهار داشت: استان مازندران علاوه بر منابع خدادادی ظرفیت های زیادی دارد که یکی از این ظرفیت ها ،ظرفیت ورزشی مردم استان مازندران است.
وی هدف از برگزاری این المپیاد را  افزایش همبستگی و نشاط در میان مهندسان عنوان نمود و گفت:هدف از برگزاری این المپیاد افزایش همبستگی و نشاط در میان مهندسان بوده و جامعه مهندسی علاوه بر قبول مسئولیت حرفه ای و تخصصی حضور پرشوری در حوزه ورزشی دارند.
رئیس سازمان نظام مهندسی استان مازندران
در ادامه با تقدیر از جامعه مهندسین به خاطر موفقیت های چشمگیر در عرصه ورزش ،خاطرنشان کرد: ماحصل این تلاش بدست آوردن دو مقام قهرمانی در طی سالهای 90 و 91 برای تیم های فوتسال و تنیس روی میز،مقام نائب قهرمانی برای تیم بسکتبال و نیز کسب مقام سومی تیم تیراندازی در میان سازمان های نظام مهندسی ساختمان بود.
مهندس خاوری نژاد با بیان اینکه برای اولین بار  بحث المپیاد ورزشی در ساختمان نظام مهندسی به صورت گسترده انجام شد گفت: امیدوارم این موضوع برای سالهای بعد هم تداوم داشته باشد.
رئیس سازمان نظام مهندسی مازندران با اشاره به جایگاه ورزش در کشور تصریح کرد: ورزش باید جایگاه اساسی خود را در جامعه پیدا کرده و به عنوان یک اولویت اصلی و حیاتی در کلیه خانواده های ایرانی رسوخ پیدا کند و ما هم به عنوان بخشی از جامعه ایرانی سعی کنیم بحث ورزش را در موضوعات خود نهادینه کنیم تا پویایی و سرزندگی را به جامعه ورزشی تحویل دهیم.
وی هدف از برگزاری  المپیاد را افزایش همبستگی و نشاط در میان مهندسان و شناسایی استعدادهای ناب برشمرد و افزود: برگزاری المپیاد باید تداوم داشته و  ورزش در جامعه مهندسی استان همگانی و فراگیر شود تا همه مهندسان بتوانند در عرصه ورزش همگانی به صورت جدی و پایدار شرکت نمایند.
مهندس خاوری نژاد به بیان شباهتهای بین عرصه ورزشی و جامعه مهندسی اشاره کرد وگفت: در نظام مهندسی کار فردی معنا ندارد و بیشتر کارها باید به صورت تیمی انجام شود،ورزش هم یک کار کاملا تیمی است و در نظام مهندسی هم مثل ورزش باید آمادگی تیمی داشته باشیم،آمادگی جسمی و روحی داشته باشیم تا بتوانیم خدمات مناسب به مردم ارائه دهیم.
در ادامه مهندس علی نیا عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی مازندران ضمن تقدیر از کمیته ورزشی سازمان نظام مهندسی استان بابت برگزاری این مسابقات اظهار داشت: از کانونهای مهندسین که میزبانی این مسابقات را به عهده گرفتند نیز تشکر می کنم و امیدوارم برگزاری چنین مسابقاتی بتواند گامی موثر در جهت همدلی،هماهنگی بیشتر باشد.
مهندس سیف الله علی نیا اضافه کرد: در این دوره از مسابقات شاهد حضور خیلی خوبی در بخش خواهران بودیم،این خودش یک گام بسیار خوبی است که عرصه ورزش از آن حالت تک بعدی خارج شود.
عضو شورای شهرستان  بابل اذعان داشت: چند سالی است که سازمان نظام مهندسی در عرصه ورزش گام های موثری برداشته و این حرکت، حرکت خوبی است تا مهندسین ما بتوانند در این عرصه نیز حضور یابند.
وی  ورزش را یکی از ضروریات زندگی بشر دانست و گفت: ورزش به عنوان یکی از ضروریات زندگی بشر امروز است و حضور سازمان نظام مهندسی در این عرصه می تواند کمک کند تا رفتار و حرکات ورزشی در تمام بخش های جامعه شناخته شود.
در ادامه  مهندس قریشی رئیس کمیته ورزش سازمان ضمن ارائه عملکرد هشت ساله خود در نظام مهندسی اظهار داشت: برگزاری ده دوره مسابقات فوتسال که امسال دهمین دوره از این مسابقات بود و اولین دوره آن در استان خوزستان بوده و در دومین دوره این مسابقات که با میزبانی استان مازندران برگزار شده بود مازندران توانست مقام نائب قهرمانی را در میان سازمان های نظام مهندسی ساختمان کسب نماید.
وی اضافه کرد: در دومین دوره مسابقات فوتسال کشوری در مازندران پیشنهاد داده شد تا مسابقات ورزشی نظام مهندسین در کشور مورد حمایت شورای مرکزی قرار گیرد که این موضوع تحت عنوان المپیاد و سازمان نظام مهندسین کشور در شورای مرکزی مطرح شد و در پی تصویب آن  اولین دوره المپیاد کشوری در اصفهان برگزار شد که سازمان نظام مهندسین مازندران توانست مقام قهرمانی کشور را در رشته فوتسال و مقام سوم کشوری را در رشته تیراندازی کسب کند.
مهندس قریشی تصریح کرد: در دومین دوره المپیاد سازمان نظام مهندسین کشور که به میزبانی آذربایجان شرقی برگزار شد نظام مهندسی مازندران توانست مقام نائب قهرمانی را در رشته بسکتبال و مقام قهرمانی را در رشته تنیس روی میز کسب نماید.
وی در خصوص برگزاری اولین دوره المپیاد ورزشی سازمان نظام مهندسی مازندران اظهار داشت:در این دوره از مسابقات 524 ورزشکار شرکت کردند که 26نفر از آنها خانم بودند.
رئیس هیات فوتبال مازندران نیز در این مراسم اظهار داشت: برگزاری مسابقات ورزشی نیاز به تلاش زیادی دارد و مساعدت و همدلی همه جمع را می طلبد.
غلامرضا بهروان افزود: این حرکت از سوی جامعه ای تحصیل کرده بسیار با اهمیت بوده و بیش از پیش می شود به نقش و اهمیت ورزش پی برد.
رئیس هیات فوتبال مازندران در پایان تصریح کرد: به خود می بالم در استانی هستم که تحصیل کردگان ما به ورزش اهمیت داده و نخبگان ما نیز مقام های خوبی در ورزش  کسب می نمایند.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما