رئيس اداره نظام مهندسي و مقررات ملي ساختمان اداره كل راه و شهرسازي مازندران از برگزاري آزمون ورود به حرفه مهندسان در تاريخ 24 و 25 اسفند ماه امسال در مازندران خبر داد و افزود : آزمون مذكور همزمان در سراسر كشور برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان مازندران مهندس هومن موتمني ضمن اعلام اين مطلب افزود: در اجراي آئين نامه اجرائي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان ، آزمون ورود به حرفه مهندسان در تاريخ 24 و 25 اسفند ماه امسال در مازندران برگزار مي شود.

وي در ادامه در خصوص رشته هاي مرتبط به اين آزمون يادآور شد: رشته‌هاي معماري(نظارت و طراحي)، شهرسازي، عمران(نظارت و محاسبات)، تأسيسات مكانيكي، تأسيسات برقي، نقشه برداري و ترافيك براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار مهندسي (پايه3) و همچنين آزمونهاي حرفه‌اي كاردانهاي فني ساختمان در رشته‌هاي معماري، عمران، مكانيك، برق، نقشه‌برداري و شهرسازي براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار كارداني (پايه‌3) و آزمونهاي تعيين صلاحيت معماران تجربي براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار تجربي برگزار مي شوند.

رئيس اداره نظام مهندسي و مقررات ملي ساختمان راه و شهرسازي مازندران در خصوص آمار ثبت نام مهندسان در آزمون مذكور اظهارداشت : بر اساس آمار اخذ شده تعداد 4957 نفر متقاضي در اين آزمون ثبت نام نموده كه از اين تعداد 1288 نفر زن و 3669 نفر مرد مي باشند.

مهندس موتمني در ادامه تعداد كاردانهاي فني شركت كننده در آزمون را بالغ بر441نفر اعلام و عنوان كرد : از اين تعداد 373 نفر آقايان و 68 نفر خانمها مي باشند.وي در ادامه يادآور شد: تعداد معماران تجربي شركت كننده در آزمون نيز 73 نفر مي باشد.

گفتني است قبولي در آزمون مذكور يكي از شرايط اخذ پروانه اشتغال بوده و متقاضي در صورت قبولي در آزمون و احراز ساير شرايط مشخص شده در قانون نظام مهندسي وكنترل ساختمان موفق به اخذ پروانه اشتغال بكار خواهد شد

 

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما