رئیس سازمان نظام مهندسی مازندران گفت: برای نصب آسانسور در مازندران پیگیر صدور مجوز برای اعضای حقیقی و حقوقی هستیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی مازندران با بیان اینکه نصب آسانسور در سطح آپارتمان‌های مازندران اجباری می باشدتصریح کرد:در طراحی و نصب آسانسور در سطح استان مازندران کسی مسئولیت رسمی نداشته  از اینرو برای نصب آسانسور در مازندران پیگیر صدور مجوز برای اعضای حقیقی و حقوقی هستیم.  بازرسی از آسانسور در سطح کشور تنها توسط چهار شرکت انجام می‌شود.

خاوری‌نژاد با اعلام اینکه برای نصب آسانسور در مازندران پیگیر صدور مجوز برای اعضای حقیقی و حقوقی هستیم، خاطرنشان کرد: بازرسی از آسانسور در سطح کشور تنها توسط چهار شرکت انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مازنا،مصطفی خاوری نژاددر جلسه کارگروه اشتغال استان مازندران با بیان اینکه از 18هزار و 800 مهندس استان تنها 36 درصد دارای پروانه اشتغال می باشند تصریح کرد:آندسته از مهندسین که فاقد پروانه می باشند د ر کنار مهندسانی  مورد تایید سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران مشغول فعالیت هستند. 

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود 12هزار مهندس آماده به کار در سازمان نظام مهندسی حضور دارند اظهار کرد: 80درصد از اقدامات ساختمانی در مازندران توسط افراد فاقد پروانه صلاحیت انجام می شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی مازندران بیان داشت: با پیگیریهای صورت گرفته از سوی سازمان نظام مهندسی استان برآنیم ساخت و ساز در سطح مازندران توسط افراد دارای صلاحیت انجام گیرد.

وی در اد امه تصریح کرد: با اجرای ساخت و ساز توسط افراد با صلاحیت برای، در حدود 7هزار مهندس ساختمان ایجاد شغل خواهد شد.

خاوری‌نژاد در پایان ازعدم وجود استاندارد  90درصد از شن و ماسه استان  خبرداد .

وی در ادامه به اجباری شدن نصب آسانسور در سطح آپارتمان‌های مازندران اشاره کرد و گفت: در طراحی و نصب آسانسور در سطح استان مازندران کسی مسئولیت رسمی ندارد.

شایان گفتن است بازرسی از آسانسور در سطح کشور تنها توسط چهار شرکت انجام می‌شود./ فائزه نصرتی،خبرنگار مازنا

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما