در صورت ابلاغ بودجه سال 1392 ، 100 ميليون تومان اعتبار براي بهسازي مساجد و نمازخانه هاي هر شهرستان اختصاص می یابد.

در جلسه شوراي اقامه نماز استان بر آماده سازي مساجد و نمازخانه ها در شهرها و جاده هاي بين شهري استان در ايام نوروز تاكيد شد.
به گزارش روابط عمومي استانداري، سيد علي اكبر طاهايي، استاندار مازندران، در اين جلسه بر گسترش و تبليغ پيام هاي اجتماعي و قرآني نماز در جامعه تاكيد كرد و گفت: نماز عاملي اساسي براي جلوگيري از ناهنجاري هاست و پرودگار متعال نيز قبولي نماز را شرط پذيرش ديگر اعمال نيك انسان ها قرار داده است.
وي با بيان اينكه غفلت از حقيقت پيام نماز باعث بروز خسارت هاي جبران ناپذيري مي شود، افزود: در صورت ابلاغ بودجه سال 92، به هر شهرستان يك صد ميليون تومان براي بهسازي مساجد با اولويت نمازخانه هاي بين راهي اختصاص خواهد يافت.
طاهايي بر دوري از سطحي نگري در امور مربوط به نماز تاكيد كرد و گفت: صدا وسيما و رسانه هاي مكتوب و مجازي با تبليغات هنرمندانه نسبت به ترويج اقامه نماز در بين جوانان اهتمام داشته باشند.
استاندار مازندران بر نظافت مساجد استان در آستانه نوروز تاكيد كرد و اظهار داشت: با توجه به حضور ميليوني مسافران در ايام تعطيلات سال جديد، شهرداري ها، حمل و نقل پايانه ها، سازمان اوقاف وامورخيريه، تبليغات اسلامي با همكاري هم نسبت به آماده سازي اين اماكن اقدام كنند.
هاشمي، معاون عمراني استاندار نيز در اين جلسه بر همكاري شهرداري هاي استان در رونق مساجد و نمازخانه ها تاكيد داشت و گفت: متوليان رستوران ها و پمپ بنزين هاي داخل شهر و جاده هاي مواصلاتي و بين شهري نسبت به نظافت نمازخانه ها و سرويس هاي بهداشتي اماكن خود اقدام كنند.
وي با اشاره به مصوبه شوراي عالي شهرسازي مبني بر اينكه شرط لازم براي ساخت مسجد در شهرك ها وجود حداقل 220 واحد مسكوني است، تصريح كرد: براي حل اين موضوع از سوي شوراي مسكن استان اقدام خواهد شد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما