معاون هماهنگ کننده ومسول ستاد راهیان نور سپاه کربلا مازندران  گفت:از اواسط  اسفندماه سال جاری تا کنون 8هزار نفر از مازندران به مهمانی مناطق عملیاتی رفته اند که قرار است تااوایل فروردین ماه این میزان به چهل هزار نفر افزایش یابد.
سرهنگ احمد الماس پور با تاکید بر اینکه هفتاددرصداز افرادی که تاکنون به این مناطق اعزام شده اند از قشر جوان بوده اند تصریح کرد:این سفر معنوی تاثیر بی شماری بر افزایش  خودباوری وروحیه معنوی آنان داشته است.
وی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری پیرامون اهمیت سفر معنوی راهیان نور گفت:تاکنون ایشان بیش از 8بار به مناطق عملیاتی عزیمت نموده اند که نشان از ارزش والای این مناطق می باشد.
مسول ستاد راهیان نور با بیان اینکه کاروان های راهیان نور متشکل از نیروهای مردمی واز اقشار مختلف می باشند افزود:تمام هزینه های این سفر از سوی مردم تامین می شود وتنها سازماندهی واسکان زایران به عهده سپاه است .
سرهنگ الماس پور با اشاره به تاسیس اردوگاه شهدای مازندران در زمینی به مساحت 3/3هکتاردرخرمشهر گفت:4میلیارد تومان اعتبار برای  این مکان هزینه شده  که از سوی استانداری مازندران وسپاه پرداخت شده است .
وی با بیان اینکه مازندران نخستین استانی است که اقدام به ساخت اردوگاه در مناطق عملیاتی  کرده است افزود:امسال 2هزار نفر از زایران در این مکان نگهداری می شوند .
مسول ستاد راهیان نور بیان داشت :حضور در مناطق عملیاتی برای عموم آزاد است وخانواده هایی که تمایل دارند با ماشین شخصی خود به این مناطق بیایند با دریافت معرفی نامه از سپاه ناحیه شهرستان محل سکونت می توانند به این مناطق سفر کنند.
وی با اشاره به برنامه های فرهنگی که دراین مناطق از سوی جوانان انجام می شود خاطرنشان کرد:بازدید از موزه خرمشهر ,زیارت از منطقه شلمچه واروندو....از جمله این برنامه ها می باشد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما