مدیر کل حفظ آثار و نشر دفاع مقدس مازندران گفت: بزرگترین پارک موزه دفاع مقدس در ساری ایجاد می شود.

منصور علی زارعی در نشست خبری که در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برگزار شد انقلاب اسلامی را برگ زرینی از تاریخ ایران دانست و 8 سال دفاع مقدس را نگین آن توصیف کرد.

.وی گفت واژه شهادت از واژه های اسلامی اسلامی و از برنده ترین صلاحها و مقتدر ترین مفهومها برای کیان اسلامی است زارعی با اشاره به اینکه مازندرانیها در طی 8 سال همچون ستاره بر بلندای قرن در خشیدند گفت:

نام لشکر 25 کربلا بر تارک دفاع مقدس خودنمائی می کند واین از نشانه های به یاد ماندنی آن است.

زارعی افزود: هر جامعه ای از دیرباز تا کنون برای تکریم  شهدا و دفاع از ارزشهای جنگ به ساخت موزه ،تندیس  و نام گزاری کوچه ها و خیابانها پرداخته تا دگر ملل را غرق جلال و عظمتش کند .

وی اظهار داشت: مدیریت ادبیات،مدیریت هنری،مدیریت اسناد و تحقیقات از جمله مدیریت هایی است که در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس وجود دارد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس افزود:در مدیریت ادبیات تلاشمان بر این است که نشر کتاب،پایان نامه،خاطره،داستان را فعال کنیم.

زارعی با بیان اینکه 50 استاد دفاع مقدس در حوزه اسناد و تحقیقات در استان وجود دارد گفت: ترم گذشته 10 هزار و 500 دانشجو 2 واحد درسی برای ارتقاء توسعه فرهنگ دفاع مقدس،معرفی عظمت دفاع مقدس را گذرانده اند.همچنین مازندران نیز برای حفظ دفاع مقدس و جانفشانی جوانانش تصمیم به ساخت باغ موزه دفاع مقدس نمود این پروژه در غالب یک پارک موزه بازدید کنندگان را با ابعاد 8 سال دفاع مقدس آشنا میکند . مساحت این پارک موزه 70 هکتار بین پل تجن و پل کمر بندی شرقی قرار داردزارعی افزود: در پارک موزه زمان استقرار شیعه در مازندران قبل و بعد از انقلاب و همچنین هواپیمای جنگی بدون سرنشین نشان داده خواهد شد.

وی با بیان اینکه 208 شهید گمنام در 65 نقطه به عنوان مزار شهدای گمنام در استان وجود دارد گفت: همچنین 5 مرکز دانشگاهی شهید گمنام به عنوان زیارتگاه در استان داریم.زارعی اهداف این پارک موزه راکه شامل 7 عرصه نیز می شود  اینچنین برشمرد:.

توسعه فعالیتهای تفرحی و توریستی در راستای دفاع مقدس - آشنائی جوانان و مردم با دفاع مقدس - ایجاد قطب گردشگری - اشتغال زائی محلی - هدایت سرمایه گذاریها - بهره برداری مفید منابع طبیعی - تقویت زیر ساختهای عمومی. /لیلا ناطقی،خبرنگار مازنا

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما