اتحادیه اروپا نام برخی از افرادی را که به فهرست تحریم‌های این اتحادیه اضافه‌ شده‌اند، اعلام کرد. حجت الاسلام اسدالله جعفری، دادستان مرکز استان مازندران و از یادگاران 8 سال دفاع مقدس، بعلت شجاعت و اقدامات قاطع انقلابی در مبارزه با اشرار ، قاچاقچیان مواد مخدر و معاندان انقلاب اسلامی در لیست جدید تحریم اتحادیه اروپا قرار گرفت.
 
مدیر شبکه «پرس‌تی‌وی» و رئیس اتاق خبر این شبکه، رئیس زندان اوین، دادستان ساری، دو قاضی خوزستانی، معاون دادستان شیراز، دبیر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رایانه‌ای، یک قاضی دادگاه تبریز، از جمله نفراتی‌اند که نام آن‌ها وارد این لیست شده است.
 
پلیس فتای ایران هم نهادی است که اتحادیه اروپا نام آن را در لیست سیاه خود قرار داده است.
 
وزرای خارجه اتحادیه اروپا در نشست دیروز خود در بروکسل، تحریم‌ها علیه مقامات ایرانی را یکسال دیگر تمدید کردند. در این نشست همچنین نام 9 مقام ایرانی دیگر به فهرست تحریم‌ها افزوده شد. افرادی که نام آن‌ها در این لیست باشد، از ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا منع شده و حساب‌های آن‌ها در بانک‌های اروپایی مسدود می‌شود.
 
اتحادیه اروپا تحریم‌های جدید را به بهانه آنچه «نقض جدی حقوق بشر» خوانده به تصویب رسانده است. با اضافه شدن نام‌های جدید به این لیست، تعداد شخصیت‌های حقیقی و حقوقی ایرانی که در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار گرفته‌اند، به 87 نفر رسید. ای تحریم‌ها از تحریم‌های اعمال‌شده به بهانه برنامه هسته‌ای ایران، جدا است.
 
اقدام اتحادیه اروپا پس از آن انجام می‌شود که هفته گذشته «احمد شهید» گزارشگر ویژه سازمان ملل نیز در اقدامی هماهنگ، با انتشار جدیدترین گزارش خود مدعی افزایش نقض حقوق بشر در ایران شد. «جواد لاریجانی» رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه این گزارش را «پرونده‌سازی» خوانده و می‌گوید «این گزارش فاقد روش شناختی است».

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما