معاون عمرانی استانداری مازندران در همایش شهرداران استان مازندران: با استان شهر شدن می توانیم سهم بری لازم را از اعتبارات کلانشهرها داشته باشیم.  ششمین همایش شهرداران استان مازندران به میزبانی شهرداری ساری در محل سالن همایشهای هتل سالاردره ساری با حضور آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه ، مهندس طاهایی استاندار ،مهندس هاشمی معاون عمرانی استانداری ، واحدی فرماندار ساری و با حضور شهرداران استان مازندران و کارشناسان دفتر امور شهری استانداری مازندران برگزار شد .
مهندس سیدعیسی هاشمی حیدری معاون عمرانی استانداری مازندران در این همایش اظهارداشت: انشاا... شرایط استان به نحوی آماده شود که به شکل مطلوب میزبان میهمانان نورزی ازسراسر کشور باشیم .
وی ادامه داد:این همایش هر 2ماه یک بار برگزار می شود و طی آن ضمن بررسی فعالیت ها و عملکرد شهرداری های استان ،ازنظرات صاحب نظران و مسئولین استانی نیز بهره مند خواهیم شد .
هاشمی خاطرنشان کرد: باید شرایط برای خدمت شایسته تر به شهروندان فراهم شود.
هاشمی در ادامه به تحلیل وضعیت شهرداریهای استان پرداخت و خطاب به شهرداران اظهار داشت:برای توسعه شهرها و رفع مشکلات مالی شهرداریها باید به فکر ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداریها باشیم.
وی با انتقاد از درآمدزایی شهرداریها از محل کمیسیون ماده صد بیان داشت:هزینه جرائم را باید آن قدر بالا ببریم که کسی جرات نکند تخلف کند.
وی تصریح کرد:عملکرد شهرداریها هر چقدر در کمیسیون ماده صد بیشتر باشد نمره منفی بیشتری می گیرند.
هاشمی تاکید کرد:مازندران یک استان شهر است.با استان شهر شدن می توانیم سهم بری لازم را از اعتبارات کلانشهرها داشته باشیم.
وی افزود:ما یک ریال از اعتبارات کلانشهرها استفاده نمی کنیم.کل بودجه 57 شهر استان مازندران 350 میلیارد تومان است  در حالی که اعتبارات کلانشهرها حداقل ده هزار میلیارد تومان است.
معاون عمرانی استانداری مازندران در ادامه به شهرداران توصیه کرد که از نظرات سازمان نظام مهندسی استان مازندران بیشتر بهره گیرند و تاکید کرد:هیچ شهرداری حق ندارد بدون رعایت نظر نظام مهندسی، پروانه پایان کار برای ساختمان سازی صادر کند.
وی ادامه داد:شهرداران تفکیک زباله از مبدا را جدی بگیرند.سازمان پسماند شهرداری ساری در این زمینه می تواند الگوی خوبی برای سایر شهرداریهای استان باشد.در ساری با اجرای طرح تفکیک زباله 20 تن از حجم زباله ها کم شده است.
وی بر ضرورت زیباسازی مبادی ورودی و خروجی شهرها تاکید کرد و افزود:سه سال پیش مصوبه داشتیم که شهرداران ورودی و خروجی شهرها را زیبا کنند که متاسفانه اقدامات شایسته ای هنوز انجام نشده است.
وی با تشکر از اقدامات مهندس عبوری شهردار ساری و ارائه گزارش جامع ایشان در این همایش اظهار داشت:طی 6 سال اخیر گزارش جامعی مانند گزارش ارائه شده توسط ایشان از هیچ شهرداری شاهد نبودم.
هاشمی ادامه داد: باید از آقای عبوری به عنوان شهردار ساری تجلیل ویژه کنم چرا که در مدتی کوتاه دست به کارهای بزرگی زد . وی سپس فعالیتهای شهردار جوان را برشمرد و با اشاره به ایجاد و احداث نیروگاه زباله در ساری گفت:دفن زباله زخم کهنه این شهر بود که با همت استاندار محترم و شهردار عزیز به زودی این زخم التیام خواهد یافت.
وی همچنین با تقدیر از زحمات مهندس حجازی شهردار اسبق ساری گفت:واقعا از مهندس حجازی تشکر می کنم که اقدامات خوبی را برای توسعه وعمران شهر ساری انجام دادند.
وی با انتقاد از برخی از بداخلاقیهای اخیر در تریبونها همزمان با نزدیک شدن به انتخابات شوراها گفت:این سعه صدر را باید داشته باشیم که برای بزرگ شدن خود نباید دیگران را کوچک کنیم./ محمد تیموری

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما