دکتر علی لاریجانی  رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار نوروزی خود با اعضای مجمع نمایندگان مازندران  خواستار تدوین نقشه راه  متعادل و ترسیم سند راهبری توسعه برای استان مازندران شد.
رییس مجلس شورای اسلامی  با اشاره به قابلیت های مختلف طبیعی و اقتصادی مازندران تدوین نقشه راه و ترسیم سندراهبردی توسعه را ازالزامات  جدی استان مازندران دانست و مجمع نمایندگان را مامورکرد در اسرع  تدوین این سند را عملیاتی نمایند. وی در همین راستا بر انجام مطالعات آمایشی  برای تعیین الویت های توسعه در مازندران تاکید کرد.
دکتر علی لاریجانی ضمن ابراز خرسندی از راه اندازی دفتر مجمع نمایندگان مازندران در مرکز استان این اقدام را گامی در جهت همگرایی نخبگان و حرکتی برای انجام کار گروهی قلمداد نمودو خاطر نشان ساخت:  دفتر مجمع کارگروه هایی تشکیل دهد تا در زمینه های مختلف توسعه مطالعات دقیق انجام دهد . وی درادامه افزود وقتی پس مطالعات کارشناسی چند الویت استانی مشخص شد آنگاه در برنامه ها و دولت های مختلف می توان آن را پیگیری کرد.
رییس مجلس نهم با اشاره به محدودیت های منابع و اعتبارات دولتی  استفاده از ظرفیت بخش خصوصی را از دیگر الزامات توسعه مازندران برشمرد واز اعضای مجمع نمایندگان خواست پس از تدوین سند توسعه استان حداکثر تا شهریور ماه  مقدمات برگزاری همایش ظرفیت های سرمایه گزاری  در مازندران را فراهم نمایند.
لاریجانی در ادامه  این دیدار با اشاره به ضعیف بودن قوانین مرتبط با حفظ اراضی کشاورزی، نسبت به تغییر کاربری  اراضی کشاورزی مازندران و ساخت و ساز بی رویه  هشدار داد و تغییر کاربری بی رویه  را اقدامی خیانت آمیز خواند و تسریع کرد مجلس آمادگی تصویب قوانین سختگیرانه در جهت حفظ اراضی کشاورزی را دارد. ایشان در همین رابطه با تاکید بر تامین زمین مورد نیاز واحد های گردشگری ، شهرک سازی در زمین های کم ارزش  با رعایت قوانین و مقررات راراهی برای جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز دانست.
دکتر علی لاریجانی با اشاره به کشاورزی بودن استان مازندران  ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی مرتبط با بخش کشاورزی را از ضروریات استان مازندران دانست  و گفت:  بهتر است یارانه ها در بخش کشاورزی مصرف شود و با استفاده از تسهیلات بانکی کم بهره صنایعی که برای محصولات کشاورزی ارزش افزوده می آفریند در مازندران احداث شوند.
شایان ذکر است در این دیدار هریک از نمایندگان حاضر گزارشی از حوزه انتخابیه خود ارائه و پیرامون الویت های توسعه در استان مازندران  و کارکرد دفتر مجمع نمایندگان نکاتی را برشمردند.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما