رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران:

صنایع غذایی بیشترین حجم سرمایه گذاری در استان را با میزان 908 میلیارد تومان به خود اختصاص داده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران: رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران با بیان این مطلب اظهار داشت: بعد از صنایع غذایی،فلزات اساسی و ماشین آلات با حجم 739 میلیارد تومان قرار گرفته است.

مرتضی هاشم پور با اشاره به اینکه استان مازندران از نظر شاخص سرمایه گذاری رتبه سیزدهم کشوری را دارا می باشد گفت: میزان سرمایه ثابت در استان 3665 میلیارد تومان می باشد که 8/2 درصد از سرمایه واحدهای تولیدی کشور را در اختیار دارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 3405 واحد تولیدی در استان در حال فعالیت می باشند که 6/4 درصد از پروانه بهره برداری های موجود کشور را به خود اختصاص داده است.

مرتضی هاشم پور افزود: استان مازندران پس از استانهای آذربایجان شرقی،اصفهان،خراسان رضوی،تهران،فارس،گیلان و قزوین رتبه هشتم را از نظر تعداد واحدهای تولیدی دارا می باشد.

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران افزود: بیشترین میزان واحدهای تولیدی استان متعلق به شهرستان آمل و بابل به ترتیب با 578 و 496 فقره می باشد.

هاشم پور تصریح کرد: بیشترین صنعت استان مربوط به صنعت کانی با 1201 فقره (35 درصد) و صنعت غذایی با 531 فقره (7/15 درصد) می باشد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما