اولین جلسه شورای اداری روسای ادارات کتابخانه های عمومی استان مازندران در سال جدید با حضور مشاورین، معاون، کارشناسان و روسای ادارات شهرستان های استان برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در ابتدا به نامگذاری امسال به حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی اشاره کرد و گفت: یکی از برکات وجودی ولایت نامگذاری سالانه به دلیل حساسیت ها و اهمیت موضوعی آن سال است.
محمداسماعیل امامزاده،  با بیان اینکه بکارگیری واژه حماسه از سوی رهبر معظم انقلاب بسیار هوشمندانه و قابل تامل است افزود: در تاریخ ملت ها از برجسته ترین اتفاقات به عنوان حماسه یاد می شود و بیشترین حماسه ها نیز در زمان بعثت پیامبران رخ داده است و البته هر حرکتی که در جهت استقلال کشور و خروج از بن بست ها انجام پذیرد و خارق عادت و نتایج جاری جامعه باشد از آن به عنوان حماسه یاد می شود.
وی خلق حماسه را به واسطه فداکاری فرد یا ملت با انگیزه اصلی اعتقادات دینی و در پیوند با منابع وحیانی و خداوند دانست و گفت: هیچ حرکت حماسی خارج از بستر اعتقادات دینی در تاریخ هیچ ملتی شکل نگرفت و این واژه متاثر از ارزش های انسانی و الهی است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، انقلاب اسلامی ایران را حماسه ای شگفتی آفرین در دنیا عنوان کرد و گفت: تداوم انقلاب هم با خلق حماسه های متعدد امکان پذیر شد و مردم ما در طول 34 سال گذشته با انگیزه دینی به ادای تکلیف در صیانت از انقلاب اسلامی پرداختند.
امامزاده با یادآوری حجیم ترین تهاجم دشمنان و شکست آنها توسط ملت ایران با حماسه آفرینی های پرشمار در طول سال های گذشته، به فشارها و تحریم های بی نظیر این سال ها اشاره کرد و گفت: خروج از این وضعیت ممکن نیست مگر با تحقق حماسه و حماسه انجام نخواهد شد مگر اینکه مبانی دینی در میان ملت ما تحکیم یابد که البته ملت ایران در 22 بهمن سال 91 با خلق حماسه ای ماندگار، جواب دشمنان را دادند.
وی اشاره ای به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری سال 92 که اولین انتخابات ریاست جمهوری پس از فتنه سال 88 است نمود و بیان کرد: در این انتخابات هم به خلق حماسه نیاز داریم و این مهم با حضور حداکثری مردم با سلیقه های مختلف در صحنه و برگزیدن فرد اصلح از سوی آنها به وقوع خواهد پیوست که نیازمند آگاهی و بصیرت جامعه می باشد.
این مسئول با بیان اینکه اگر مقام معظم رهبری لفظ حماسه را به کار نمی برد ما به اهمیت این انتخابات کمتر پی می بردیم، افزود: ما با اینکه در عرصه فرهنگی کشور فعالیت می کنیم ولی بر اساس آموزه های دینی خود باید صحنه انتخابات آتی را بیشتر و حساس تر رصد کنیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به عدم ثبات و قاطعیت مواضع گروه 5+1 در مذاکرات روز گذشته با ایران اشاره کرد و گفت: آنها منتظر انتخابات 24 خرداد هستند تا بعد از آن بر اساس شرایط جدید تصمیم گیری کنند و از این بابت می توان گفت به اندازه ای که انتخابات ریاست جمهوری ایران برای دنیا ارزش دارد انتخابات ریاست جمهوری امریکا هم دارای چنین ارزشی نیست.
وی به سخنان مقام معظم رهبری در مورد خصوصیات رییس جمهور بعدی که باید ویژگی های مثبت رییس جمهور فعلی را داشته و نقاط منفی را نداشته باشد اشاره کرد و یادآور شد: نباید اهمیت انتخابات ریاست جمهوری ما را از انتخابات شوراها بازدارد به خصوص اینکه فتنه گران سال 88 تمرکز اصلی خود را روی انتخابات شوراها قرار داده و به آن طمع ورزیده اند.
در ادامه این جلسه امامزاده به تشریح برنامه های اداره کل کتابخانه های عمومی استان پرداخت و نکات لازم را به روسای ادارات تذکر داد و سپس مشاورین، معاونین و کارشناسان اداره کل و همچنین روسای ادارات نیز موارد خود را مطرح کردند و برای ارتقای وضعیت فعلی به مشورت پرداختند و تصمیماتی را اتخاذ نمودند.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما