با حضور استاندار مازندران نخستين نشاء مكانيزه برنج در كشور طي سال جديد انجام شد.

به گزارش روابط عمومي استانداري، سيد علي اكبر طاهايي، استاندار مازندران در مراسم نخستين نشاء مكانيزه برنج در كشور طي سال 92، گفت: حمايت از توسعه كشاورزي و مكانيزاسيون در اين بخش، از برنامه هاي محوري استان است.

استاندار با اشاره به اين كه در سال 91 حدود 35 هزار هكتار از مزارع برنج استان، با نشاء مكانيزه زير كشت رفت، عنوان داشت: امسال نشاء مكانيزه 50 هزار هكتار از مزارع برنج در دستور كار جهاد كشاورزي استان قرار دارد.

طاهايي با بيان اين كه كاهش هزينه هاي توليد و افزايش بهره وري از نتايج ارزش مند كشت مكانيزه محسوب مي شود، اظهار كرد: در سال گذشته، 900 هزار تومان كاهش هزينه توليد برنج در هكتار را با بهره گيري از مكانيزاسيون شاهد بوده ايم.

استاندار با اعلام اين كه 43 درصد برنج كشور در مازندران توليد مي شود، تصريح كرد: توسعه برنج پر محصول و كشت مجدد برنج از برنامه هاي جدي استان است.

طاهايي گفت: سال گذشته به همت كشاورزان و مروجين جهاد كشاورزي شاهد كشت دوم و در برخي مناطق كشت سوم برنج در مزارع استان بوده ايم، كه اميدواريم توسعه ي آن در سال جاري به كاهش واردات اين محصول كمك شاياني نمايد.

نماينده عالي دولت در استان در بخش ديگري از سخنانش به انتخابات آتي كشور اشاره كرد و خاطرنشان ساخت: قانون، فصل الخطاب همگان در انتخابات است.

استاندار با اشاره به نامگذاري امسال به حماسه سياسي و حماسه اقتصادي اظهار داشت: يقينا حماسه حضور ملت مومن و انقلابي ايران اسلامي در انتخابات، به اعتبار معرفت مردم شهيد پرور رقم خواهد خورد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما