این جمله معروف مجمع خیرین ماهک است که با اراده پولادین دست یاری به سوی کودکان سرطانی دراز کردند وبه دور از ریا وخودخواهی هایی که شاید بعضی از انسانها را در گیر خود نموده است
 با همکاری یکدیگر ودستان پرمهرو محبت مردم در حال ساخت نخستین بیمارستان فوق تخصصی کودکان سرطانی به نام ماهک در استان مازندران می باشند.
رمز موفقیت آنان تا بدین جا توکل به خدا بوده واستعانت خیران ایرانی در داخل وخارج کشور والحق که براستی مسلمان در هرجاکه باشد غیرت وجوانمردی اش شهره خاص وعام است .
در روزیکم اردیبهشت ماه مجمع خیرین ماهک ما رابه نشستی صمیمی دعوت کرد تاهم دست دوستی اصحاب رسانه را به گرمی بفشارد وهم گزارشی از پروژه ساخت بیمارستان ارایه دهد.
مدیرعامل مجمع خیرین استان مازندران در این نشست با اشاره به اینکه وزارت بهداشت تنها توانایی تامین 30درصد از سلامت مردم را دارد گفت:در این میان همکاری سازمان ها ونهادهای دیگر برای حفظ سلامت جامعه دارای اهمیت بسیار می باشد.
دکتر گوهردهی با بیان اینکه مجمع خیرین سلامت استان مازندران بنا بر تاکید مقام معظم رهبری در سال 1389تاسیس گردید افزود:از زمان راه اندازی مجمع تا اواخر سال گذشته بالغ بر 30 میلیارد تومان اعتبار از سوی مردم به این نهاد کمک شد .
وی اظهارداشت :پروژه های عمرانی بیمارستانی ,احداث مراکز در مانی وتجهیز بیمارستان ها از جمله خدماتی است که مجمع خیرین ماهک بر عهده دارد وساخت 10پایگاه اورژانس115, 11خانه بهداشت در شهرهای مختلف استان , 2مرکز بهداشت وآزمایشگاه شهری,توسعه بخش دیالیز در ساری ,درمانگاه تخصصی بیمارستان کلاردشت ,توسعه فضای فیزیکی بخش تالاسمی در شهرهای مختلف ,تجهیز درمانگاه تخصصی در بیمارستان امام خمینی (ره )ساری توسط این نهاد صورت گرفته است.
دکتر گوهردهی ادامه داد :بعضی از پروژه های این مجمع هنوز نیمه کاره هستند ودر حقیقت پروژه ساخت بیمارستان فوق تخصصی ماهک ,پروژه فراملی این نهاد تلقی می شود و. از تمام ایرانی ها چه در داخل وچه در خارج از کشور می خواهیم تا یاریگر ما در اجرای سریع تر این پروژه باشند.
در ادامه نیاز آذری مسول دفتر مجمع نمایندگان ورییس خانه مطبوعات استان مازندران نیز با بیان اینکه اصحاب رسانه می توانند سفیران ماهک باشند گفت:آگاه کردن مردم از نحوه کمک رسانی به ساخت بیمارستان ماهک بارزش ترین اقدامی است که اصحاب رسانه می توانند انجام دهند.
وی افزود:حتما مجمع نمایندگان استان مازندران در جلسات خود این موضوع را مطرح وراههای جذب کمک به ماهک را بررسی خواهد نمود.
نیاز آذری با بیان اینکه ارزی که دولت برای خرید دارو می پردازد کافی نیست تصریح کرد:نیاز است تا دولت در تخصیص اعتبارات لازم در زمینه کمک به بیماران سرطانی بکوشد.
نایب رییس مجمع خیرین ماهک نیز در ادامه از خبرنگاران به عنوان خیرانی نام برد که با قلم ارزشمند خود تاثیرات مثبت فراوانی در پیروزی انقلاب ,8سال دفاع مقدس و.ایفا نمودند .
· کواکبیان افزود:تنها یاری رسانی مادی به افراد نیازمند اقدامی خیر محسوب نمی شود بلکه بیان واقعیت ها ی جامعه ودردها ,مشکلات مردم از سوی اصحاب رسانه بزرگترین کار خیر به حساب می آید .
وی ادامه داد :مجمع خیرین ماهک در امور فرهنگی با موفقیت عمل نموده ودراین میان توانسته است با آگاهی دادن اقشار مختلف جامعه در جذب حمایت آنان بکوشد , در حال حاضر مشکل این مجمع اطلاع رسانی به موقع مردم می باشد تا بتوانیم در جهت احداث بیمارستان سریعتر عمل کنیم .
.کواکبیان افزود:تهیه سبد کالا برای 60خانواده اقدام مثبت دیگری است که به منظور حمایت از آنان توسط مجمع خیرین ماهک صورت گرفت .
وی در.ادامه با اشاره به نزدیکی انتخابات شوراهاگفت:مجمع خیرین ماهک هیچ گاه فعالیت سیاسی نداشته واز هیچ کاندیدی نیز حمایت نمی کند وحضور مجمع خیرین ماهک در مراسم های مختلف صرفا به دلیل دعوت از آنان وحفظ احترام اشخاص می باشد نه برای حمایت از کسی که کاندید شورای شهر شذه اند.
دکتر کرمی مدیر بخش انکولوژی بیمارستان بوعلی سینا ساری نیز در ادامه به کمبودهایی که در سال های گذشته برای
این بخش وجود داشت اشاره کرد وگفت:از سال 1384که وارد سیستم آموزشی درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران شدم مسولیت در مان بیماران سرطانی را به عهده داشتم با توجه به اینکه بخش بیماران سرطانی تنها دواتاق بود مجبور بودیم بیماران را برای شیمی درمانی به تهران اعزام کنیم .
دکتر کرمی افزود:در این میان هزینه های ایاب وذهاب بیماران از سویی ودر دها ومشقت هایی که برای بیماران طی سفر پیش می آمد از سوی دیگر خیلی مشکل آفرین بود.
وی بیان داشت :از 3سال پیش با همکاری رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران وبیمارستان بوعلی سینا ساری توانستیم بخش آنکولوژی که دارای 10تخت ایزوله است مخصوص کودکان سرطانی احداث کنیم ,درست است که این بخش نیازهای استان را تامین نمی کند ولی وضعیت کنونی بیماران خیلی بهتر از گذشته است .
دکتر کرمی به انواع سرطان ها اشاره کردو اینطور ادامه داد:بعضی از مبتلایان به سرطان 70تا80درصد شانس بهبودی دارندوبا توجه به اینکه داروهایی که توسط بیمارستاهای کشور استفاده می شود یکسان است , به عملکرد پزشک معالج بستگی دارد که چه میزان می تواند از عفونت ناشی از بیماری بکاهدودراین میان رابطه گرم پزشک وبیمار مثمر ثمر خواهد بود.
در ادامه مهندس شهریاری ,رییس هییت مدیره مجمع خیرین ماهک نیز به شرح توضیحاتی پیرامون اقداماتی که به منظور احداث بیمارستان فوق تخصصی ماهک صورت گرفته پرداخت وگفت:بر مبنای گزارش سازمان جهانی بهداشت از هر یک میلیون کودک 200تا 250نفر به سرطان مبتلا می شوندوبا توجه به اینکه مازندران در خط سرطان قرار گرفته است 40در صد از بیماران سرطانی به شمال کشور مربوط می شود.
وی افزود:سرطان کودکان پس از تصادف دومین عامل مرگ ومیر آنان به شمار می آید ,به همین دلیل مجمع خیرین ماهک با اهدافی چون ساخت بیمارستان فوق تخصصی ,ارایه کمک های مالی به کودکان تحت پوشش واولیاإ آنان اعم از تهیه دارو وپرداخت هزینه های مختلف درمانی ,ایاب وذهاب ,اقامت موقت همراهان ,حمایت روحی وروانی ازبیماران ,آشنانمودن اولیا آنان با بیماری از طریق امیددادن وراهنمایی در خصوص نحوه درمان آغاز به کار نمود.
مهندس شهریاری ,وقف 2000مترمربع زمین از سوی مرحوم دکتر اسماعیل شهیدی به ارزش 30میلیارد ریال را کمکی ارزشمند به مجمع خیرین ماهک دانست وادامه داد:درپی اهدازمین با مساعدت شهرداری وشورای شهر ساری پروانه ساختمانی به ارزش ریالی حدود 6میلیارد ریال به نفع کودکان مبتلا به سرطان در 5طبقه به مساحت حدود 6هزار متر مربع جهت صدور پزوانه در دست اقدام می باشد.
وی افزود:در طول این مدت جلسات متعددی با ادارات ,دانشگاهها ,سازمان های مردم نهاد وخیران داشتیم که کمک های قابل توجهی از سوی آنان صورت گرفت ,به عنوان مثال :خاکبرداری پروژه توسط یک خیر به حجم 5500متر مکعب وبا اعتبار حدود 350میلیون زیال انجام شد, سیمان از سوی استانداری مازندران به میزان 150تن کمک مفیدی بود و احداث بخش آنکولوژی بیمارستان بوعلی سینا نیزتوانست تاحدودی از مشکلات کودکان بیمار بکاهد.
رییس هییت مدیره مجمع خیرین ماهک گفت:ما عقیده داریم هرکس به اندازه توان خود می تواند در ساخت بیمارستان ماهک نقش داشته باشد وهمین عقیده سبب شد تا 5هزار قلک تهیه ومیان خیران توزیع نماییم ,این قلک ها طی مراسم قلک شکان شکسته می شوند وآنجاست که ضرب المثل قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود معنی حقیقی می یابد.
وی ادامه داد:از ابتدای آغاز به کار مجمع خیرین ماهک تاکنون 2400.عضو قطره ای نیز جذب نموده که تقریبا 120میلیون ریال در ماه به مجمع یاری می رسانند,در این میان نقش قهرمان المپیک 2012(بهداد سلیمی ,قاسم رضایی ,کمیل قاسمی )نیز که برای دیدار از کودکان در بخش آنکولوژی حضور یافتند قابل تقدیر وارزشمند می باشد.
مهندس شهریاری با اشاره به اینکه برای ساخت بیمارستان فوق تخصصی ماهک تقریبا 60میلیارد ریال برآورد شده است گفت:میزان کمک های مردمی تا پایان سال 1391جدا از مبلغ پروانه شهرداری وکمک های غیر نقدی حدود 5میلیارد ریال بوده است .
درادامه یکی از پرستاران بخش آنکولوژی به نام دارایی با کودکی که مبتلا به سرطان بود در میان جمع آمد وشروع به صحبت کرد::کارکردن در میان کودکانی که به سرطان مبتلا هستند بسیار سخت است ,زمانی که به دردهای آنان فکر می کنی ,سرمای غم بروجود انسان سایه می افکند ,هیچ کس نمی تواند ناراحتی وغصه های این کودکان وخانواده های آنان را حتی برای 5دقیقه تحمل کند ,هرچند دردی که این کودکان می کشند برای بیمارانی که بزرگسال هستند مشکل است ,صحبت های این پرستار به قدری غم انگیز بود که اشک را بردیدگان خبرنگاران نشاند
وچه خوب شاعر شیرین سخن سعدی اینگونه می گوید:
بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش زیک گوهرند
,چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضو ها را نماند قرار.
طهورا کودک بیماری که به همراه پرستار آمده بود نیز شعر زیبایی خواند وبا همه کوچکی اش به ما فهماند که چگونه استوار در مقابل بیماری ایستاده است وتسلیم آن نمی شود,براستی گاهی, استقامت یک کودک برای ما چقدر آموزنده است.
شایان ذکر است از آنجا که هدف نویسنده این متن صرفا کمک به کودکان بیمارمی باشد برخود لازم می بینم تا شماره حساب های ماهک راقید نمایم تا چنانچه افرادی علاقمند به یاری رسانی به منظور احداث بیمارستان فوق تخصصی ماهک می باشند دراین مورد اقدام نمایند.
شماره حساب 0104485871000قابل پرداخت در کلیه شعب بانک صادرات,شماره حساب 0106953269008قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملی ایران,91/5555(کد554)قابل پرداخت درکلیه شعب بانک سپه ,02/4301363087183قابل پرداخت در کلیه شعب پست بانک ,900211740قابل پرداخت در کلیه شعب بانک تجارت وشماره حساب 9201-9000-6919-6037سپهر کارت بانک صادرات.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما