معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران گفت: انتخابات آوردگاه حماسه تاريخي ملت ايران خواهد بود.

به گزارش روابط عمومي استانداري مازندران، هادي ابراهيمي، معاون سياسي امنيتي، اجتماعي استاندار در نشست هم انديشي با اهالي رسانه استان با اشاره به نام گذاري سال به نام حماسه سياسي و حماسه اقتصادي از سوي مقام معظم رهبري گفت: در سال جاري يقينا مردم ايران اسلامي ركوردي بزرگ و شگفت انگيز در حوزه سياست و اقتصاد به ثبت خواهند رساند.
وي گفت: انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي ، آوردگاه حماسه تاريخي و بزرگ ترين ركورد ملت ايران در حوزه سياست خواهد بود.
رييس ستاد انتخابات استان با اشاره به اينكه مردم ايران اسلامي در انتخابات سال 1388 حضوري شكوهمند و ماندگار داشتند و گفت: دشمن در آن سال با تحميل نبرد نرم خواست اين حماسه را مخدوش كند ولي جهانيان شاهد بيداري و هوشياري مردم در دفاع از كيان انقلاب اسلامي و مقام معظم رهبري بودند.
وي با تاكيد بر اينكه نظام مردم سالاري ديني در ايران ، داراي ريشه ديني است، افزود: نظريه ولي فقيه با انقلاب اسلامي تجلي يافت و كارآمدي خود را به اثبات رساند.
ابراهيمي نظام مردم سالاري ديني را مبتني بر ايمان، عقلانيت و در جهت آرمان گرايي دانست و گفت: در اين نظام هدف بر مبناي تكليف گرايي تعريف مي شود و بر همين اساس هم شهروندان بر مبناي انجام تكليف در انتخابات شركت مي كنند.
معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار، شايسته سالاري، قانون گرايي، رضايت مندي را جزو ويژگي هاي نظام مردم سالاري ديني اعلام كرد و گفت: در نظام موصوف، انتخابات ابزاري تكليفي است و به همين دليل كانديداها و كساني كه در انتخابات شركت و راي مي دهند به دنبال اداي وظيفه شرعي خود وارد عرصه مي شوند.
وي پيوند اخلاق و سياست را از اهداف جمهوري اسلامي ذكر كرد و گفت: انقلاب اسلامي پيگير حاكم كردن اخلاق بر عرصه سياست ورزي و مديريت اجرايي كشور است.
ابراهيمي، اخلاق را حلقه مفقوده سياست در نظام هاي غربي و ليبرال دموكراسي اعلام كرد و بيان داشت: بر اساس نظام مردم سالاري ديني، نوع نگاه اخلاق در سياست از يكديگر جدا نيست و با هر روش نمي توان به اخلاق و قدرت سياسي دست يافت.
رييس ستاد انتخابات مازندران با اشاره به برخي بد اخلاقي ها در بين نامزدهاي انتخابات سال جاري، تصريح داشت: كانديداها براي اثبات خود نبايد با سياه نمايي كارنامه نظام و دولت منجر به تخريب اذهان عمومي شوند.
وي زير سئوال بردن دستاوردهاي نظام را خواست و همراهي با دشمن اعلام كرد و گفت: انتخابات براي قدرت طلبي جريان، گروه و افراد نيست بلكه ابزاري براي خدمت است به همين دليل در اين عرصه بازنده يا برنده نداريم.
ابراهيمي بر رقابت كانديداها در چارچوب نظام اسلامي تاكيد داشت و در عين حال گفت: نامزدهاي انتخاباتي صادقانه وارد اين عرصه شوند و ضمن ارائه برنامه هاي خود، مرزشان را با دشمن مشخص كنند.
رييس ستاد انتخابات مازندران با اشاره به اينكه با هيچ گروه و جرياني براي انتخابات عقد اخوت نبسته ايم تصريح داشت: برگزاري انتخاباتي دقيق، قانونمند، سالم ، بي طرفانه و بر اساس منويات مقام معظم رهبري با رويكرد عدالت و امانت محورانه مد نظر متوليان اين امر در استان است.
معاون سياسي امنيتي استاندار بر عدم دخالت مديران استان در حمايت از نامزدهاي انتخابات تاكيد كرد و تصريح نمود: هزينه كردن از بيت المال و استفاده از امكانات دولت در اين امر خلاف قانون است و فرد خاطي با اين كار به نظام انقلاب اسلامي خيانت مي كند.
ابراهيمي رسانه ها را يار و مدكار مديريت ارشد استان دانست و گفت: خبرنگاران و مديران رسانه هاي استان ، مشاوران امين، منتقدان دلسوز و آگاه محسوب مي شوند.
وي از نقد منصفانه و دفاع واقع بينانه رسانه هاي استان قدرداني نمود و گفت: رسانه هاي استان با نوآوري و اطلاع رساني سريع و درست، باعث تحرك، شادابي و شكوه در انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري و چهارمين دوره شوراي اسلامي شهر وروستاها شوند.
رييس ستاد انتخابات مازندران با اشاره به اتمام مهلت ثبت نام در انتخابات چهارمين دوره شوراي اسلامي تصريح كرد:
بر اساس تقويم اجرايي، بررسي صلاحيت ثبت نام شوندگان در هيات اجرايي از 12 ارديبهشت آغاز مي شود و تا هفت روز ادامه خواهد داشت.
وي بيستم لغايت 26 ارديبهشت را زمان بررسي و اعلام نظر هيات نظارت اعلام كرد و گفت: مهلت شكايت داوطلبين رد صلاحيت شده از 29 ارديبهشت تا اول خرداد مي باشد.

رسانه ها در شعور و شورآفريني فضاي انتخابات نقش بسزايي دارند
كمال رستمعلي، مديركل روابط عمومي استانداري نيز در اين نشست، با قدرداني از تلاش اهالي رسانه در برگزاري انتخابات گذشته گفت: براي تحقق حماسه سياسي، ايجاد شور و بصيرت در همه آحاد جامعه لازم است و رسانه ها در شعور و شورآفريني فضاي انتخابات نقش بسزايي دارند.
وي با اشاره به روند اطلاع رساني در انتخابات گفت: وظايف و تكليف همه آحاد جامعه در برگزاري باشكوه انتخابات خرداد ماه، بيشتر از گذشته است.
مسئول كميته اطلاع رساني ستاد انتخابات مازندران همه خبرنگاران را عضو اين كميته دانست و گفت: اهالي رسانه ها با ارائه مقاله، نقطه نظر، ياداشت هاي تحليلي خود در ايجاد شور و نشاط انتخاباتي كمك كنند.
قرباني، مديركل فناوري اطلاعات، ارتباطات و امنيت استانداري نيز با ارائه گزارشي، برگزاري 99% از فرآيندهاي انتخابات خرداد ماه سال جاري بصورت رايانه اي در كشور را يكي از گام هاي مهم و اساسي در راستاي توسعه فناوری اطلاعات و دولت الكترونيك دانست و گفت: اين مهم كه در بستر شبكه خصوصي و امن وزارت كشور، پروتكل USSD و گاها DIAL-UP انجام مي پذيرد نشان از توانمندي كارشناسان و متخصصان حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات دارد.
وي شرايط برگزاري انتخابات رايانه اي در سطح استان را مناسب توصيف كرد وگفت: در مازندران كليه فرمانداري ها و بخشداري هاي استان به اين بستر متصل، فرآيندهاي انتخابات را از طريق سامانه جامع انتخابات انجام مي دهند و پشتيباني هاي لازم صورت مي گيرد .
در ابتداي اين جلسه برخي مديران رسانه به نقطه نظرات خود پرداختند كه اطلاع رساني سريع ودرست اخبار انتخابات از سوي فرمانداري ها، تبيين برنامه هاي كانديدا در انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي، نقد وبررسي عملكرد داوطلبين شوراها با رعايت اخلاق رسانه اي، تقويت و همسويي آحاد مردم براي خلق حماسه سياسي با برگزاري انتخاباتي باشكوه، تشويق مردم براي حضور در انتخابات و انتخاب اصلح و رعايت قانون از سوي نامزدها در تبليغات، از جمله مهمترين موارد ذكر شده در جلسه موصوف از سوي آنها بود.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما