مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ساری گفت: 12 اردیبهشت ماه و نام استاد مطهری زینت بخش هفته ی عقیدتی سیاسی در سپاه است. مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه با اشاره به 12 اردیبهشت ماه و سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری ، نام این شهید را زینت بخش هفته ی عقیدتی سیاسی در سپاه دانست.

به گزارش خبرنگار مازنا، حجت الاسلام محمد تقی خلیل نژاد درگفتگو با خبرنگار ما، ضمن یادآوری سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال 1358، گفت: سپاه نیروی مکتبی و مردمی و برخاسته از بطن مردم است که برای دفاع از ارزشهای دینی و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایفای نقش می کند.

وی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان بازوان قدرتمند انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری یاد کرد و بیان داشت: تاکنون این نهاد تحت امر ولایت مسلمین در حفظ و نگهداری از نظام و مرزها، خوب درخشیده است.

خلیل نژاد،به همگامی و وحدت سپاه و ارتش از همان شروع تاسیس سپاه اشاره کرد و گفت: ارتش و سپاه توانست با همگامی و انسجام دوران 8 سال دفاع مقدس را اداره نمایند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ساری ، با بیان اینکه یکی از دغدغه های شهید سپهبد صیاد شیرازی اتحاد بین سپاه و ارتش بود تصریح کرد: تاکنون سپاه و ارتش دوشادوش یکدیگر انجام وظیفه کرده و در برابر افراد شروری که هجمه های خود را معطوف نظام می دارد با قدرت کامل ایستاده است.

خلیل نژاد با یادآوری دستور امام خمینی (ره) به تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: با تشکیل این نهاد بحث عقیدتی سیاسی و حضور نماینده ولی فقیه در سپاه توسط امام راحل مطرح شد.

این مسئول در ادامه به حضور شهید محلاتی و دیگر خدمتگزاران این عرصه در سپاه اشاره کرد و گفت: دفاتر ولی فقیه در سپاه اجرای برنامه های گوناگون چون اعزام به تربیت تعالی، تربیت تعالی آموزشی سربازان، بحث تفسیر و ترجمه قرآن کریم، اجرای برنامه های هفتگی در جهت افزایش بصیرت فرهنگی کارکنان سپاه و پایوران را بر عهده دارد.

خلیل نژاد در ادامه به آموزش غیر حضوری مدیران بسیج و نشست های معرفتی-بصیرتی ، عقیدتی - سیاسی برای فرماندهان و حوزه ها و کانونها اشاره کرد و گفت: نهضت روشنگری نیز با نظارت بر کارهاو قرار گرفتن اموردر مسیر تعالی و پیروی از ولایت امر به ایفای نقش می پردازد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ساری، با اشاره به روز 12 اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهيد مطهري و هفته عقيدتي سياسي در سپاه تصریح کرد : اهمیت این از آن جهت است که سپاه به دنبال افکار شهید مطهری که همان اسلام ناب محمدی (ص) و همان خواسته ی حضرت امام خمینی (ره) است می باشد و چه زيباست كه نام آن بزرگوار و سالروز شهادتش زينت بخش هفته عقيدتي سياسي سپاه است .

وی با تاکید بر اینکه مطهری یکی از افراد بلند پایه نظام جمهوری اسلامی ایران بود که در اردیبهشت سال 1358 به دست کوردلان گروه فرقان به شهادت رسید اظهار کرد: کتابها و آثار به جا مانده از استاد مطهری، همگی ارزشمند بوده و با توجه به مربی محور بودن کتابها برای آنکه به دست فراموشی سپرده نشود همچنان مورد استفاده قرار می گیرد.

خلیل نژاد در بخشی دیگر از سخنانش با بیان این مطلب که شهید مطهری سالهای عمرش را برای اسلام و اهداف اسلام و مبارزه با انحرافات خرج کرد بیان داشت: امام راحل بعد از شهادتش فرمودند: فرزند عزیزی را از دست دادم که حاصل عمرم بود.

این مسئول با بیان اینکه شهيد مطهري نظريه پرداز و آسيب شناس تاريخ معاصر در فرهنگ ديني و هم منادي حركت به سمت اسلام ناب و مباني اصول ديني بوداظهار کرد بر این اساس وظيفه امروز عقيدتي سياسي ايجاد مرزبندي ميان تفكرات واقعي و انديشه هاي انحرافي است..

وی در ادامه هفته ی عقیدتی سیاسی در سپاه را فرصتی دانست تا از زحمات بی شائبه و ایثارگرانه هادیان سیاسی که برای تربیت پاسداران و پایوران ایفای نقش می کند قدردانی شود.

خلیل نژاد با ابزار امیدواری از اینکه تفکرات شهید مطهری و سالروز شهادتش در جامعه دانشگاهیان و حوزه های علمیه نیز ترویج شود و آن ها هم این روز را در جامعه خودشان به عنوان روز عقیدتی سیاسی معرفی کنند گفت: خواندن کتب و ترویج اندیشه های آن شهید بزرگوار کمک میکند تا با توان بیشتری به مقابله با جریان انحرافی برخیزند.

شهید مطهری جاذبه ای نیرومند و دافعه ای قدرتمند داشت

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ساری ،با بیان اینکه شهید مطهری بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، معنویت گرایی را برای رسیدن انقلاب به مقصد نهایی مهم می دانستند تصریح کرد: این فیلسوف عالیقدر بر تهذیب نفس و رعایت عدالت اجتماعی چه در مقوله اقتصادی و قضایی و نیز ادامه رهبری نهضت توسط روحانیت (برای رساندن انقلاب به سرمنزل مقصود) تاکید داشتند.

این مسئول، بااشاره به نظرات شهید مطهری در خصوص رعایت استقلال مکتبی و فرهنگی در انقلاب اسلامی افزود: به عقیده استاد مطهری اسلام به تنهایی پاسخگوی همه معضلات و مشکلات است و دیگر مکاتب التقاطی خواهد بود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ساری ، با بیان این مطلب که، شهید مطهری جاذبه ای نیرومند و دافعه ای قدرتمند داشت تصریح کرد: خصوصیت های بارز استاد مطهری، علاقه فراوانش به امام خمینی (ره)، داشتن روحیه ی قوی، نظم در امور(علمی و فعالیت های اجتماعی) بوده است.

خلیل نژاد با بیان اینکه شناخت واقعی ماهیت افراد و گروههای مختلف از دیگر خصوصیات این استاد ارزشمند بود اظهار کرد: استاد مطهری از سال 1354 موضع سازمان مجاهدین خلق را می دانست و می گفت سران آنها از شاه نیز بدتر می باشند.

دخالت سپاه در انتخابات، از القائات دشمن است

حجت الاسلام خلیل نژاد در بخش پایانی سخنانش در پاسخ به سوالی در خصوص انتخابات ، از سپاه به عنوان نیرویی با قداست یاد کرد و گفت: سپاه خود را در امور انتخابات و دسته ها و حزب ها دخالت نداده و اگر چیزی در این مورد شنیده می شود از القائات دشمن است.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه مان بیان معیارها و شاخص های امام و مقام معظم رهبری است بیان داشت: شان سپاه بالاتر از آن است که خود را در انتخابات برای اشخاص، دسته جات و غیره ... هزینه کند.

این مسئول در پایان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری بر حضور حداکثری و مشارکت گرم مردم در انتخابات گفت: مردم بایستی به صورت عموم در پای صندوق های رای آمده و با حضور حداکثری خود موجب خلق حماسه سیاسی در روز 24 خرداد 92 شوند.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما