مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران گفت : مهمترین رسالت سپاه دعوت از آحاد جامعه برای حضور آگاهانه درعرصه انتخابات است.

حجت الاسلام مختار نظری مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران در نشستی خبری که به مناسبت هفته عقیدتی ، سیاسی و هفته معلم برگزار شد اظهار داشت : شهید مطهری به علم و فراگیری آن اهمیت زیادی قائل بود و در واقع مهمترین رسالت خود را تعلیم و تربیت می دانست .

نظری افزود : مقام معظم رهبری شهید مطهری را یکی از معماران نظام مقدس جمهوری اسلامی معرفی می کند و می فرماید که مطهری  از افرادی بود که طرح اصلی نظام با دل آگاه و هوشمند او شکل گرفت .
مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران ادامه داد : شهید مطهری شخصیتی بود که از اسلام محافظت کرده و برای حفاظت از اسلام از همه وجودش مایه گذاشت .
وی با بیان اینکه مطهری طرفدار طرح اندیشه های گوناگون در جامعه بود یاد آور شد : وی از اینکه اندیشه دیگران در جامعه مطرح شود نگرانی نداشت بلکه از کسانی که رندانه از مشاعر اسلامی به عنوان یک ابزار برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کردند به شدت در مقابل آنان موضع گیری می کرد .
نظری ، موقعیت شناسی را یکی از ویژگی های استاد مطهری نام برد و در ادامه افزود : شهید مطهری با توجه به نیاز زمان وارد کار می شد و و در مقام نقد در افکار دیگران فردی بسیار منصف بود .
مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلای مازندران تاکید کرد : پشتوانه فکری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را اندیشه شهید مطهری تشکیل می دهد .
وی در ادامه با  اشاره به رسالت سپاه افزود : مهمترین رسالت سپاه و بسیج پاسداری از انقلاب اسلامی است و انجام این رسالت الزاماتی دارد و مهم ترین آن آمادگی روحی و روانی و بروز نمودن ان است که این امر به عهده نمایندگی ولی فقیه در سپاه است .
نظری بیان داشت : روشن بینی سیاسی و اعتقادی این مجموعه عظیم انسانی و همچنین وجود حوزه های علمیه که منبع تغذیه افکار سپاه هستند دلایلی است که تا کنون هیچ جریان سیاسی و احزاب مختلف نتوانستند در این مجموعه نفوذ کنند .
وی با بیان اینکه سپاه سرباز ولایت است و خط مشی سیاسی خود را مستقیما از ولایت می گیرد خاطر نشان کرد : سپاه در هر میدانی که رهبری فرمان دهد پیشگام ورود به عرصه خواهد بود و در راه تحقق بخشیدن به منویات رهبری برای هر نوع فداکاری آمادگی دارد .
وی در پایان با اشاره به رسالت سپاه در عرصه انتخابات اظهار داشت : مهم ترین رسالت سپاه دعوت از آحاد جامعه برای حضور در پای صندوق های رای و حضور آگاهانه مردم در انتخابات است و در واقع تلاش و کوشش این است تا انتخابات در کمال امنیت ،و با حضور حداکثری برگزار گردد .
عناوین روزهای هفته معلم و هفته بسیج فرهنگیان
سه شنبه  10/2/92   معلم بسیجی، غیرت ملی و پایمردی
چهارشنبه 11/2/92   معلم بسیجی، بصیرت سیاسی ، ولایتمداری
پنج شنبه 12/2/92   معلم بسیجی ، جهاد علمی و شهادت طلبی
جمعه 13/2/92    معلم بسیجی ، وحدت ، انتظار و اقتدار ملی
شنبه  14/2/92    معلم بسیجی ، فرهنگ ساز عرصه سیاسی و اقتصادی
یکشنبه  15/2/92  معلم بسیجی ، مروج الگوی زندگی اسلامی
دوشنبه  16/2/92   معلم بسیجی ، مولد علم و فناوری

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما