مسئول نمايندگي ولي فقيه سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) نمونه بارز یک زن مسلمان و تجسم آموزه‌های اسلام ناب محمدی است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا تهران ،با بیان اینکه الگوپذیری از فاطمه زهرا (س) مستلزم شناخت وجودی  ایشان و مطالعه ی مراحل مختلف زند گی آن بزرگوار است گفت:  حضرت فاطمه زهرا (س) نمونه بارز یک زن مسلمان و تجسم آموزه‌های اسلام ناب محمدی است.

به گزار ش خبرنگار مازنا، حجت الاسلام عبدالعلی گواهی در مراسم جشن کوثر  که به مناسبت فر خنده زاد روز د خت پاک نبی اکر م زهرای اطهر  (س) و سلاله پاکش امام خمینی (ره) و گرامیداشت هفته زن ، پیش از ظهر امروز، یازده اردیبهشت ماه با حضور گسترده مسئولان و بانوان  بسیجی ،د ر سالن جمعیت هلال احمر مازند ر ان برگزار  شد ضمن تبریک این  روز خجسته به تمامی زنان و مادران مومن و فداکار گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) نمونه بارز یک زن مسلمان و تجسم آموزه‌های اسلام ناب محمدی است.

وی در ادامه ، با بیان اینکه در  جامعه کنونی وجود مبار کی چون فاطمه زهرا به عنوان اسوه و الگو کمتر  معیار و سنجش امور  قرار می گیرد  تصریح کرد: الگوپذیری از فاطمه زهرا (س) مستلزم شناخت وجودی  ایشان و مطالعه ی مراحل مختلف زند گی آن بزرگوار  اعم از ازدواج ، همسرداری ، تربیت فرزندان و ایفای نقش مادری  و فرزندی  آن بزرگوار می باشد.

حجت الاسلام گواهی افزود: خانم فاطمه زهرا (س) با وجود جوان بودن برای تمام شئون زندگیمان حرفی برای گفتن دارد که مستلزم آگاهی از شئون زندگی ایشان است  و این شناخت بایستی با نگاه الگوبردارانه از رفتار و زندگی آن حضرت همراه باشد.

وی به روز بعد از ازدواج حضرت فاطمه (س) و حضرت علی(ع) اشاره کرد و گفت: وقتی رسول اکرم (ص) از حضرت علی (ع) پرسید فاطمه را چگونه یافتی آن حضرت پاسخ داد فاطمه (س) بهترین یاری د هنده برای خدا است.

این مسئول افزود: حضرت علی (ع) حضور در منزل و دیدار با حضرت زهرا را موجب زدودن خستگی و غم از روح و بدن خود توصیف می‌کردند و همسران هم باید فضای معنوی و عاشقانه‌ای را برای شوهران خود در خانه به وجود بیاورند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ ، به بالا رفتن سن ازدواج  و رواج فساد در جامعه اشاره کرد و گفت: تربیت  فرزندان در مسیر آموزه های دینی ، الگو پذیری از زند گی حضرت زهرا(س) و حضرت علی (ع)  با برجسته کردن برخی از  رفتارهای  متقابل آن دو بزرگوار و پائین آوردن سطح توقعات طرفین در امر ازدواج ، گامهای موثری در مسیر تشکیل زندگی مشترک می باشد.

حجت الاسلام گواهی ،در بخش دیگر از سخنانش به زندگی مشترک امام خمینی (ره)  با همسرشان اشاره کرد و گفت:  برخی والدین پیش از تصمیم به ازدواج فرزندانشان استخاره می گیرند در حالیکه  امام خمینی (ره) هنگام  تصمیم به ازدواج فرزندانش وضو می گر فت و دورکعت نماز می خواند و روبه قبله می نشست اگر محبت آن کار در دلش می افتاد آن امر را انجام می داد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ ،با اشاره به اینکه  امام خمینی (ره)در 65 سال زند گی مشترک با همسرشان یک لیوان آب از ایشان نخواست گفت: وقتی امام خمینی (ره) در تبعید به سر می بردند نامه هائی که به همسرشان می فرستادند سرشار از ابراز عشق و علاقه بود.

وی لزوم  توجه جوانان به امر محرم و نامحرم را در زندگی مهم و ضروری دانست و بیان  داشت:خانم فاطمه زهرا (س) در هنگام ورود به درب منزل و دادن صدقه به فقیر نابینا ،حریم حجاب و عفاف را رعایت می نماید که خود د رسی ماندگار برای زنان مسلمان است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ ، در بخش دیگر ی از سخنانش، کفویت در ازدواج را لازم دانست وتصریح کرد :توجه به برخی معیارها از قبیل ثروت و دارائی طر فین ازدواج ،مخرب و در برخی موارد نیز منجر به طلاق خواهد شد.

حجت الاسلام گواهی در ادامه ،  بابیان اینکه از هر 15 ازدواج 5 مورد به طلاق منجر می شود گفت:رعایت حلال و حرام در معاشرت ها و قناعت پیشگی در زندگی توسط زن و مرد عامل مهمی در جلوگیری از بر وز مشکلاتی خواهد بود که منتهی به طلاق می شود.

در ادامه این مراسم، سرهنگ جعفریان جانشین فرماندهی سپاه ناحیه ساری  ضمن خوشامد گوئی و تبریک ایام ولادت بانوی دوعالم  فاطمه زهرا (س) و معمار کبیر انقلاب امام خمینی (ره) و  روز زن به بانوان و مادران بسیجی از حضر ت زهرا(س) به عنوان الگوی برتردر هر عصر و زمانی برای زنان یاد کرد و گفت: این مراسم ها بایستی در جهت افزایش شناخت و آگاهی زنان جامعه باشد تا از این بانوی گرانقدر الگو پذیری نمایند.

گفتنی است در این مراسم واحدی فرماند ار ساری ، تندرو و ابراهیمی از فرمانداری ساری  حجت الاسلام خلیل نژاد مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ساری و برخی از مسئولان حضور داشتند.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما