مدیرکل بیمه سلامت مازندران : در طرح پزشک خانواده شهری ، با نشان دار بودن دفاتر بیمه ، محدودیتی در ارجاع بیماران به سطوح 2 و 3 وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل بيمه سلامت مازندران ، جلسه ستاد اجرایی پزشک خانواده شهری و نظام ارجاع استان با حضور رییس و اعضای این ستاد در اداره کل بیمه سلامت مازندران برگزار شد .
بر اساس این گزارش دکتر ناصحی رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و رییس ستاد اجرایی پزشک خانواده استان طی سخنانی ضمن تاکید بر تعیین وضعیت دریافت خدمات روستاییانی که دفترچه غیر بیمه روستایی دارند افزود : در شرایط کنونی بایستی با همت تمامی دست اندرکاران ، برنامه پزشک خانواده به نحو احسن اجرا شده و با تلاشها و تعاملات خود ، زمینه را برای اجرای کامل این طرح فراهم و مشکلات و نارسایی های موجود را مرتفع سازیم .
در ادامه ، دکتر صالح طبری ، مدیرکل بیمه سلامت مازندران نیز طی سخنانی با اشاره به کم بودن جلسات توجیهی در راستای آشنایی هرچه بیشتر پزشکان و موسسات درمانی با طرح پزشک خانواده ، خواستار تشکیل جلسات توجیهی ویژه متخصصین و سایر موسسات پزشکی به منظور آشنایی هرچه بیشتر ایشان با روند اجرای طرح پزشک خانواده در استان مازندران شد .
مدیرکل بیمه سلامت مازندران اظهار داشت : مطمئناً با اطلاع رسانی به این اقشار ، استقبال آنان از طرح پزشک خانواده شهری بیشتر خواهد شد .
وی همچنین اعلام کرد : در شرایط فعلی محدودیتی در ارجاع بیماران به سطوح 2 و 3 وجود نداشته و تنها نشان دار بودن دفاتر بیمه ملاک خواهد بود . 

لازم به ذکر است در این جلسه مقرر گردید با رعایت ساعت کار ، سقف جمعیت تمام وقت در سامانه به 3500 نفر افزایش یابد . همچنین تجویز CT SCAN و  MRI در نسخ غیر نشان دار توسط متخصصین بخش خصوصی یا دولتی دانشگاهی تا 31/2/92 با فرانشیز 30%  قابل پرداخت از طرف بیمه ها می باشد . تجویز دارو نیز در نسخ غیر نشان دار توسط متخصصین در بخش دولتی تا پایان اردیبهشت 92 مشمول فرانشیز 30%  بوده و در بخش خصوصی از تاریخ 16/2/92 به صورت غیر بیمه ای محاسبه می شود .

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما