وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: تولید باید در اولویت اول نظام اقتصادی در کشور باشد.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران: دکتر مهدی غضنفری در جلسه شورای اداری شهرستان سوادکوه با بیان این مطلب اظهار داشت: در سالجاری باید وابستگی کشور به درآمدهای ارزی نفت کمتر گردد.
وی تصریح کرد: حماسه اقتصادی با استقلال کامل از نفت شکل خواهد یافت.
وزیر صنعت،معدن و تجارت با بیان اینکه ما مخالف واگذاری معادن بزرگ می باشیم اظهار داشت: معادن بزرگ کشور جزء انفال و سرمایه ملی است و باید در اختیار دولت باشد.
دکتر غضنفری افزود: باید عدالت را در مورد معادن بزرگ رعایت کرد
وی مقایسه واگذاری کارخانه ها را با معادن بزرگ را قیاسی مع الفارق دانست و گفت: نمی توان معادن بزرگ را که سرمایه های نسل های آتی کشور محسوب می شود را مانند شرکت ها به بخش حصوصی یا بخش های دیگر واگذاری کرد.
وزیر صنعت،معدن و تجارت با اشاره به اینکه مردم نگران بخش اقتصادی نباشند گفت: برنامه هایی از سوی این وزارتخانه برای رفع دغدغه ها و مسائل اخیر اقتصادی پیش بینی شده است.
مهدی غضنفری با بیان اینکه تمام تلاش دولت این است که مراقبت بیشتری نسبت به قیمتها صورت پذیرد اظهار داشت: به همین منظور دولت در حرکتی جدید نمایشگاههایی قبل از ماه مبارک رمضان در استانها تحت قالب نمایشگاههای رحمت برای عرضه کالاهای اساسی بیشتر مردم برپا خواهد کرد.
دکتر غضنفری با اشاره به اینکه کالاهای اساسی به اندازه کافی در کشور وجود دارد گفت: هیچگونه محدودیتی در توزیع این کالاها وجود ندارد.
وی افزود: مزیت و ظرفیت این نمایشگاهها این است که مصرف کننده نهایی به کالاهای اساسی و مورد نیازخواهند رسید.
خاطر نشان می گردد همزمان با چهارمین سفر هیات دولت به مازندران با حضور دکتر غضنفری وزیر صنعت،معدن و تجارت مزار شهدای پر افتخار جنگ تحمیلی شهرستان سوادکوه غبارروبی و عطر افشانی شد. شهرستان شوادکوه در دوران دفاع مقدس 420 شهید تقدیم انقلاب کرد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما