مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران از رتبه اول مازندران در ساخت و بهره برداری از مجتمع های رفاهی در سطح کشور خبر داد.

 

 

به گزارش خبرنگار مازنا،مجید نصراله نژاد طی گفتگوئی اظهار داشت: اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران از نظر عملکرد استانی در ساخت و همچنین بهره‌برداری از مجتمع‌های خدماتی رفاهی رتبه اول کشور را کسب کرده است.

وی افزود: بر اساس آمار دفتر امور سرمایه‌گذاری و نظارت بر بهره‌برداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با تلاش واحد فنی و سرمایه‌گذاری این اداره کل، 12 مجتمع خدماتی رفاهی در سال 91 در سطح مازندران موفق به اخذ پروانه ساختمانی شده و در مرحله شروع به ساخت و نظارت رسیده‌اند.

این مسئول خاطرنشان کرد: هدف این پیگیری‌ها، پیش‌بینی و تکلیفی سازمان یک مجتمع خدماتی رفاهی برای ساخت و چهار مجتمع برای بهره‌برداری بوده در صورتی که با تلاش این اداره کل 12 مجتمع شروع به ساخت و هفت مجتمع نیز به مرحله بهره‌برداری رسیده‌اند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران گفت: برخی از مهم‌ترین اهدافی که این اداره در احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی دنبال می‌کند کاهش مزاحمت‌های ترافیکی و روان‌ساختن ترافیک جاده‌ها، فراهم‌سازی امکانات مناسب برای اقامه نماز و گسترش فرهنگ آن، جلوگیری از آلودگی زیست محیطی، تقویت جاذبه‌های توریستی و تفریحی در کشور، ایجاد بستری مناسب برای اشتغالزایی و رونق اقتصادی منطقه با ارائه خدمات متنوع در مجتمع بوده است.

این مسئول با بیان اینکه افزایش سرانه اماکن ورزشی، رفاهی و خدمات، توسعه زیرساخت‌های تفریحی رفاهی و خدمات فنی و عمومی برای مسافران و مردم مناطق محل اجرای طرح، کمک به رشد صنعت گردشگری، فراهم کردن آسایش بیشتر رانندگان و مسافران با ارائه خدمات متمرکز و مناسب از اهداف ادرذه حمل و نقل مازندران است بیان داشت: جلوگیری از پراکندگی واحدهای خدماتی در طول جاده‌ها و تمرکز آنها در یک مکان، دسترسی سریع رانندگان و مسافران به خدمات مورد نیاز، کاهش میزان تصادفات جاده‌ها و افزایش ضریب ایمنی جاده‌ها، کاهش اتلاف وقت رانندگان و مسافران  نیز از دیگر اهداف مورد نظر ما در این اداره است.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما