رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران  از رشد 154 درصدی صادرات انواع آب میوه و کنسانتره در فروردین ماه خبر داد.
صادرات انواع آب میوه و کنسانتره استان مازندران در فروردین ماه سالجاری به رقم 000/307/1 دلار رسیده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران: مرتضی هاشم پور با بیان این مطلب اظهار داشت: صادرات آب میوه و کنسانتره در فروردین ماه 91 رقم 000/514 دلار بوده که علاوه بر تحقق این رقم در فروردین ماه سالجاری بیش از 000/793 دلار افزایش داشته است.
وی افزود: صادرات آبمیوه و کنسانتره استان در فروردین ماه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل آن رشد 154 درصدی داشته است.
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مازندران با بیان اینکه از لحاظ وزنی نیز صادرات آبمیوه و کنسانتره استان در فروردین ماه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از رقم 224 تن به رقم 878 تن افزایش داشته عنوان کرد: با توجه به این میزان افزایش،صادرات آبمیوه و کنسانتره استان در فروردین ماه سالجاری رشد 260 درصدی از لحاظ وزنی داشته است.
مرتضی هاشم پور کشورهای ارمنستان،ترکمنستان،ازبکستان،عراق،کویت و امارات ... را کشورهای هدف صادراتی استان در بخش آبمیوه و کنسانتره دانست.
وی با اشاره به اینکه استان مازندران پتانسیل بالایی در تولید محصولات کشاورزی بویژه انواع مرکبات و کیوی دارد گفت: با ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی،حل مسائل و مشکلات شرکتهای تولیدی صادراتی آبمیوه و کنسانتره،پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش و ... می توان روند رو به رشد صادرات این بخش را حفظ و توسعه بخشید.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما