"جمع آوری بیش از 200 هزار رشته دام صیادی غیر مجاز در آبهای ساحلی استان مازندران در سال گذشته"
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، سرهنگ علی نیازی فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان استان مازندران طی گفتگویی اظهار داشت: در سال گذشته بیش از 200 رشته دام های خاویاری و استخوانی غیر مجاز در آبهای ساحلی استان مازندران کشف و ضبط شد.
ایشان با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق محصولات شیلاتی برای حفظ و حراست از منابع آبزی دریای خزر که به عنوان ثروت ملی محسوب می شود از وظایف این یگان می باشد، افزود: نیروهای این یگان طی بازرسی و عملیات های مختلف بیش از 17900 مرحله کشت های دریایی و ساحلی در شرایط زمانی و مکانی متعدد موفق شدند بیش از 200 هزار رشته انواع دام خاویاری و استخوانی غیر مجاز، 7857 قطعه ماهی استخوانی، 313 کیلوگرم گوشت ماهیان خاویاری و 650 گرم خاویار، بیش از 15000 عدد کرف صیادی و 2556 شاخه لنگر صیادی، 118 فروند بدنه قایق و قایق پارویی، 57 دستگاه انواع موتور قایق دریایی سبک و سنگین و 9 دستگاه یدک کش را کشف و ضبط و 170 باب کومه صیادی غیر مجاز را تخریب نمایند.
نیازی در ادامه افزود: در این راستا 280 نفر متهم دستگیر و پرونده های این متخلفین به مراجع قانونی برای رسیدگی ارجاع داده شد.
فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان استان از همکاری و حمایتهای مراجع قضایی بخصوص دادستان مرکز استان در برخورد با صید غیر مجاز قدردانی نمود و افزود: برخورد با متخلفین صید غیر مجاز در دریا از مأموریت های اصلی این یگان است که البته در کنار آن بایستی فرهنگ سازی و افزایش آگاهی از طریق وسایل ارتباط جمعی و سایر شیوه های تبلیغاتی پیگیری شود و تعامل و همکاری یگان با سایر ارگانهای دریایی از جمله، نیروی انتظامی، دریابانی و نیز مراجع قضایی را در انجام مأموریت های حفظ و حراست از منابع آبزیان دریا یک اصل مهم کاری نیروی یگان حفاظت منابع آبزیان می باشد. وی در پایان نوسازی و تجهیز یگان به تکنولوژی های نوین ارتباطی و مخابراتی را مورد تأکید قرار داد.
________________________________________________________________________________
"برداشت دانه روغنی کلزا در شهرستان ساری"
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری از پیش بینی برداشت بیش از 2240 تن دانه روغنی کلزا در این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، طهمورث قاسم نژاد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری طی گفتگویی با اشاره به مطلب فوق افزود: پیش بینی می گردد در سال جاری از 1280 هکتار اراضی کشت کلزا این شهرستان بالغ بر 2240 تن دانه روغنی کلزا برداشت گردد.
وی با اشاره به وضعیت جوی، از آغاز عملیات برداشت این محصول، پانزده روز زودتر از سال قبل خبر داد و افزود: در این راستا 11 تن بذر گواهی شده و 309 تن انواع کودهای شیمیایی بین کشاورزان کلزا کار این شهرستان توزیع گردید.
ایشان تصریح نمود: 3 نفر کارشناس ناظر کلزا در سطح 600 هکتار توصیه های فنی و آموزشی لازم را در زمان کاشت تا برداشت به بهره برداران ارائه می کنند.
او در پایان گفت: مبلغ 536 میلیون ریال در قالب یارانه مستقیم (حمایت ویژه) به کشاورزان کلزا کار این شهرستان پرداخت گردید.
________________________________________________________________________________
"اجرای نمادین پروژه کنترل بیولوژیک آفت کرم ساقه خوار برنج در شهرستان نکا"
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نکا طی گفتگویی از اجرای نمادین پروژه کنترل بیولوژیک آفت کرم ساقه خوار برنج در این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، حسن سلیمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نکا با اشاره به مطلب فوق تصریح نمود: در راستای اجرایی شدن سیاست های سازمانی به منظور حفظ محیط زیست و کشاورزی پایدار، اجرای نمادین پروژه کنترل بیولوژیک آفت کرم ساقه خوار برنج با رها سازی زنبور تریکوگراما با حضور کارشناسان ترویج مرکز جهاد کشاورزی، کارشناسان مجری طرح و حفظ نباتات در روستای اطرب این شهرستان انجام گرفت.
وی افزود: در سال گذشته مبارزه بیولوژیک در سطح 800 هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان انجام گردید و بر اساس پیش بینی کارشناسان با توجه به استقبال کشاورزان، این سطح در سال جاری به بیش از 1200 هکتار افزایش می یابد که برابر با 5/12 درصد از اراضی شالیزاری این شهرستان است.
________________________________________________________________________________
"تقدیر مشاور وزیر و مدیر کل روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی از رییس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران"
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، دکتر سید جواد حسینی کوهی خیلی مشاور وزیر و مدیر کل روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی با اهداء لوح تقدیر به مهندس مهدی خلیلی رئیس اداره روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی، از تلاش ها و زحمات ایشان در حوزه ارتباطی و اطلاع رسانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران تقدیر و تشکر نمودند.
________________________________________________________________________________
"قلع و قمع ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی شهرستان قائمشهر"
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، علی درویش نیا مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائمشهر از قلع و قمع ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد و افزود: در اجرای یک مورد حکم قطعیت یافته قلع و قمع وفق ماده 3 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها و 7 مورد طبق دستور قضایی تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی، دیوار کشی و بنای غیر مجاز در اراضی کشاورزی شهرستان قائمشهر واقع در جاده قائمشهر به جویبار با حضور مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران، نمایندگان دادسرا، نیروی انتظامی و جمعی از مسئولین جهاد کشاورزی این شهرستان مورد قلع و قمع و تخریب قرار گرفت.
وی به کشاورزان و باغداران توصیه نمود: بدون اخذ مجوزهای قانونی نسبت به تغییر کاربری اراضی زراعی اقدام نکنند و قبل از اقدام به تغییر کاربری نسبت در دریافت مشاوره به مراکز جهاد کشاورزی مراجعه کنند.
________________________________________________________________________________
"قلع و قمع یک مورد دیوارکشی غیر مجاز در اراضی کشاورزی شهرستان بابلسر"
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، امیر خیرالله پور مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر طی گفتگویی از قلع و قمع و تخریب یک مورد دیوارکشی غیر مجاز در این شهرستان خبر داد و افزود: در راستای اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری و با پیگیری و هماهنگی این مدیریت با حضور نماینده دادستان و نیروی انتظامی بخش بهنمیر یک مورد دیوار کشی غیر مجاز در روستای دنجیل این شهرستان مورد قلع و قمع و تخریب قرار گرفت.
________________________________________________________________________________
"پیش بینی برداشت 2850 تن دانه روغنی کلزا از اراضی زراعی شهرستان میاندرود"
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندرود از برداشت بیش از 2850 تن دانه روغنی کلزا از اراضی زراعی این شهرستان در سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، سید شبر موسوی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندرود طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: در راستای افزایش تولید محصول دانه روغنی کلزا در سال جاری و شروع عملیات برداشت در سطح 1358 هکتار از اراضی کلزا این شهرستان پیش بینی می گردد، در سال جاری بالغ بر 2850 تن دانه روغنی کلزا از سطوح فوق برداشت گردد.
او تصریح نمود: به منظور حمایت از کلزا کاران مبلغ 366000000 ریال کمک بلاعوض جهت مدیریت برداشت به 265 نفر از کشاورزان طرف قرارداد زراعت کلزا در سال زراعی 92 - 91 پرداخت گردیده است.
________________________________________________________________________________
"تقلب صورت گرفته بر روی سم دیازینون EC 60 درصد"
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران از تقلب صورت گرفته روی سم دیازینونEC 60% شرکت کیمیا گوهر خاک خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، محمد اخوان مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: طبق نامه ارسالی از سوی معاونت مبارزه با آفات سازمان حفظ نباتات کشور در خصوص تقلب صورت گرفته روی سم دیازینون EC 60 درصد شرکت کیمیا گوهر خاک (پر نمودن ظروف خالی سم شرکت مذکور با ماده غیر)، همزمان با پیگیری برای شناسایی عامل تقلب، اخیراً و پس از اعلام این سازمان، تقلب کننده مورد نظر برای رفع مغایرت های ظاهری با نمونه اصلی اقدام به پوشش شیرینگ ظروف سموم تقلبی (که در مقایسه با نمونه اصلی، در بالای ظرف سم دارای زاویه و چروکیدگی است) و نیز قرار دادن سیل آلومینیومی در دهانه ظروف سم (مغایر با نمونه اصلی) نموده است.
او با تأکید بر اینکه با فروشندگان متخلف برخورد قانونی صورت می پذیرد، افزود: تصاویر مغایرت ظروف اصلی و تقلبی در سایت سازمان حفظ نباتات کشور به نشانی http://www.ppo.ir/ و قابل مشاهده می باشد.
________________________________________________________________________________
" افتتاح و بهره برداری از پروژه لاینینگ انتقال آب با حضور وزیر دادگسنری در شهرستان قائمشهر"
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائمشهر از افتتاح بهره برداری پروژه لاینینگ زیر بنایی انتقال آب بخش کشاورزی با حضور بختیاری وزیر دادگستری، حسینی و علیپور نمایندگان مردم شهرستان های قائمشهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان قائمشهر و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی و ... در چهارمین سفر ریاست محترم جمهوری و هیئت دولت به استان مازندران در روستای آسیابسر این شهرستان خبر داد.
وی با اشاره به اینکه این پروژه با حجم عملیات 30000 متر و با اعتباری بالغ بر 2640 میلیون ریال و 62 بهره بردار برای جلوگیری از هدر رفت آبهای سطحی و هدایت هرز آب ها در فصول غیر زراعی مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت افزود: اجرای این پروژه موجب افزایش بهره وری آب مورد نیاز کشاورزی شده و پرتی آب کشاورزی را از 90 درصد به 30 کاهش می‌دهد.
او تصریح نمود: پروژه لاینینگ انتقال آب در روستاهای گزنه کلا، سنگتی، استر آباد و دشتیان با بیش از 10081 میلیون ریال از محل اعتبارات بانک جهانی در حال اجراست.
وی در پایان ایجاد امنیت غذایی، توسعه پایدار، اشتغالزایی مولد، افزایش بهره وری در محصول و استفاده بهینه از آب و دسترسی بهتر به آب، جلوگیری از هدر رفت آب تا 30 درصد، جلوگیری از رویش علف های هرز در مسیر انتقال آب و کاهش هزینه های سالیانه در نگهداری لاینینگ را از مزایای اجرای این پروژه برشمرد.
________________________________________________________________________________
"بازدید کارشناسان آژانس همکاری های بین المللی ژاپن از پروژه جامع آب و خاک البرز در شهرستان سوادکوه"
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه از بازدید کارشناسان آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن (JICA) از پروژه جامع آب و خاک البرز در منطقه لفور این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، علیرضا مرادیان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سوادکوه طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: جمعی از کارشناسان آژانس همکاری های بین المللی ژاپن، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، سازمان فنی و حرفه ای استان چهار محال و بختیاری و ... از پروژه جامع آب و خاک البرز و فعالیت های شرکت تعاونی زنان حوزه سد البرز در طی دو روز بازدید نمودند.
وی تصریح نمود: در طی این بازدید مدیران عامل تشکل های حوزه سد البرز (شرکت های تعاونی لفور دام، آذررود، کارسنگ رود، صنف مرتع داران و پنج شرکت تعاونی زنان روستاهای منطقه لفور) حضور داشتند و کارشناسان و جوامع محلی از نزدیک به تبادل تجربیات و دانش علمی و بومی پرداختند.
________________________________________________________________________________
"توزیع غیر قانونی و مجدد سم تقلبی کنه کش اسپرود یکلوفن"
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران از توزیع غیر قانونی و مجدد سم تقلبی کنه کش اسپرو دیکلوفن (SC 24% انویدور) خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، محمد اخوان مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: براساس نامه معاونت مبارزه با آفات سازمان حفظ نباتات کشور سم فوق با نام تجاری انویدور تولید شرکت بایر بوده و توسط شرکت بایر پارسیان پس از طی مراحل قانونی و بررسی آزمایشی در فهرست سموم مجاز کشور به ثبت رسیده لذا ورود آن در حال حاضر توسط شرکت بایر پارسیان و پس از اخذ مجوزهای لازم (ورود و ترخیص برای هر محموله) امکانپذیر خواهد بود.
وی تصریح نمود: ساخت احتمالی و یا ورود و عرضه مورد فوق در کشور فارغ از اقدامات کنترلی و نظارتی بوده، بنابراین هرگونه خسارت ناشی از کاربرد سم تقلبی فوق متوجه توزیع کننده (بخصوص)، توصیه کننده و بهره برداران مربوطه بوده، مسئولیت خسارت های جنبی نیز قابل پیگیرد قانونی خواهد بود.
وی در پایان گفت: تصویر برچسب ظروف سم فوق در سایت اینترنتی سازمان حفظ نباتات به نشانی http://www.ppo.ir/ قابل مشاهده خواهد بود.
________________________________________________________________________________
"آغاز خرید کلزا از کشاورزان کلزا کار شهرستان بابل"
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل از آغاز خرید دانه روغنی کلزا از کشاورزان کلزا کار این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، مسعود غلامی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: برداشت دانه روغنی کلزا در این شهرستان از هفته دوم اردیبهشت ماه امسال آغاز و تاکنون (25 اردیبهشت امسال) بالغ بر 150 تن دانه روغنی کلزا از کلزا کاران شهرستان بابل خریداری گردیده است.
وی با اشاره به اینکه 145 هکتار از مزارع این شهرستان به زیر کشت دانه روغنی کلزا رفته، پیش بینی نمود بیش از 246 تن دانه کلزا از اراضی زراعی این شهرستان در سال جاری برداشت گردد.
او در پایان گفت: به منظور حمایت از کشاورزان و کاهش نقش واسطه ها در سال جاری کار خرید دانه روغنی کلزا از سوی شرکت دانه روغنی این شهرستان با 10 درصد رطوبت و 2 درصد ناخالصی به قیمت 14000 ریال صورت می گیرد تا کشاورزان بدون هیچ دغدغه ای، محصول تولیدی خود را به این مرکز خرید تحویل و بهای آنرا دریافت کنند.
________________________________________________________________________________
"انجام اولین رهاسازی زنبور تریکوگراما در اراضی شالیزاری شهرستان جویبار"
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار از اجرای اولین رهاسازی زنبور تریکوگراما در سال زراعی 92 - 91 در بیش از 1000 هکتار از اراضی زود نشاء برنج و نیز خزانه هایی که یک هفته تا 10 روز فرصت انتقال و جابجایی نشاء دارند در این شهرستان خبر داد.
سلیمان حاتم نژاد طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: این عملیات در راستای بازدیدهای بعمل آمده و آمارگیری از بیولوژی آفت ساقه خوار برنج و نیز شکار پروانه ساقه خوار برنج توسط تله های نوری و براساس سیاستهای سازمان جهاد کشاورزی استان در مدیریت مصرف بهتر کود و سم و تولید محصول سالم صورت گرفته است.
وی در ادامه تصریح نمود: شرکت تولید کننده زنبور تریکوگراما قرارداد 4500 هکتار از اراضی شالیزاری و حدود 250 هکتار سویا، 60 هکتار ذرت، 60 هکتار گوجه فرنگی و 30 هکتار باغات این شهرستان را در دستور کار خود دارد.
وی در پایان گفت: تاکنون 65 درصد از مزارع برنج این شهرستان نشا کاری شده است.
________________________________________________________________________________
تقدیر رییس سازمان جهادکشاورزی استان مازندران از مدیران جهادکشاورزی شهرستان قائمشهر، عباس آباد و آمل"
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، مهندس رضا عظیمی رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با ارسال نامه هایی از آقایان مهندس علی درویش نیا، مهندس ابوالحسنی و مهندس امینی مدیران جهاد کشاورزی شهرستان های قائمشهر، عباس آباد و آمل، از اهتمام ویژه نامبردگان فوق در امر حفظ کاربری اراضی کشاورزی و اجرای احکام قطعی صادره از سوی محاکم قضایی و اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی تقدیر و تشکر نمود.
________________________________________________________________________________

روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما