رئیس شورای عالی استانهای کشور در ساری گفت :همکاری و تعامل دولتمردان با شوراهای اسلامی رضایتبخش بوده است.

رئیس شورای عالی استان های کشور همکاری و هم افزایی دولتمردان با سومین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در مجموعه دولتمردان با شوراها ارتباط خوبی داشته اند.

 

مهدی چمران در هفدهمین اجلاس شوراهای اسلامی کشور در ساری افزود: برخی از استانداران با شوراهای اسلامی به صورت هفتگی جلسه برگزار کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شماری از دولتی ها نیز همکاری کمتری با شورا ها داشتند، گفت: رئیس جمهوری در چندین جلسه بر همکاری و تعامل مدیران دستگاه های دولتی با شوراها تاکید کرد.

وی عملکرد سومین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را مثبت ارزیابی کرد و افزود: اینکه 112هزار نفر از شوراهای اسلامی شهر و روستا با کم ترین امکانات و بودجه چنین عملکردی داشته باشند، جای تقدیر دارد.

چمران در مورد رد صلاحیت برخی از داوطلبان نامزدی شوراهای اسلامی هم گفت: از آنجایی که مقوله مالی در فعالیت شوراهای اسلامی در شهرداری زیاد است، مشکلات مالی از جمله پرونده های داوطلبان است که طبیعی به نظر می رسد.

وی با اشاره به اهمیت خلق حماسه سیاسی در انتخابات 24خرداد ، افزود: امروز جمهوری اسلامی در بین کشورهای منطقه و جهان اسلام از جایگاه ممتازی برخوردار است و به طور یقین برگزاری انتخابات سالم و پر شور علاوه براقتدار نظام ، تاثیر جدی در بین کشورهای منطقه خواهد داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: هر چند به اهمیت انتخابات شوراهای اسلامی کمتر توجه می شود ،اما حماسه سیاسی 24خرداد بسیار مهم است.

وی در پاسخ به پرسشی در باره حضور نیافتنش به عنوان داوطلب یازدهمین دوره ریاست جمهوری نیز گفت: برای من انتخابات شورای ها بسیار مهم است و یکی از دلایل عدم حضورم ، توجه بیشتر به انتخابات شوراهای اسلامی است.

رئیس شورای عالی استان های کشور به حضور افراد مختلف به عنوان داوطلب نامزدی یازدهمین دوره رییس جمهوری اشاره کرد و افزود: من شخصا به یک نامزد نهایی شده اصولگرایان رای خواهم داد.

چمران همچنین در نشست شورای عالی استان ها نیز گفت: ملت ایران در شرایط کنونی با تبعیت از ولایت فقیه، با تحریم ها مقابله کرده است.

وی با اشاره به اینکه زیاده خواهی های استکبار، آثار زیان باری از طریق تحریم ها در همه کشورها ایجاد کرده است، افزود: البته ملت ایران با اقتصاد مقاومتی و تولید ملی با این توطئه ها برخورد مناسبی داشته است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر این نکته که اعضای شوراها نباید فعالیت های عمرانی را کاهش دهند، گفت: مردم باید افرادی را برای شوراها برگزینند که دلسوز، مخلص و خدمتگزار ملت باشند.

وی به نقش اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در برگزاری انتخابات پر شور اشاره کرد و افزود: انتخابات شوراها و ریاست جمهوری 24 خرداد امسال، تبدیل به حماسه سیاسی ماندگار خواهد شد.

چمران با اشاره به وجود یکهزار و 84 شهر در کشور گفت: شوراهای شهر برای آبادانی مناطق باید تلاش و از ظرفیت های شهرداران کاردان برای توسعه شهرها استفاده کنند.

 

 

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما