شهردار ساری گفت : تقسیم عوارض آلاینده ها برای شهرها ناعادلانه است. مهدی عبوری شهردار ساری در هفدهمین اجلاس سراسری شوراهای اسلامی استانهای سراسر کشور که با حضور مهدی چمران رئیس شورای عالی استان ها در ساری برگزار شد اظهار داشت : به همت شهرداری ساری در سال 91 توانستیم 2 بار متمم بودجه داشته و بودجه شهرداری را از 79 میلیارد تومان به 93 و از 93 میلیارد تومان به 116 میلیارد تومان افزایش دهیم.
وی افزود : در این اتفاق کم سابقه که برای اولین بار شکل گرفته ،  بودجه شهرداری نسبت به سال گذشته 65 درصد رشد داشته و از 79 میلیارد تومان در سال 91 به 130 میلیارد تومان در سال 92 افزایش پیدا کرده و اگر به همین منوال پیش رود امسال بودجه شهرداری ساری به 200 میلیارد تومان خواهد رسید .
شهردار ساری بابیان اینکه برای ساری برنامه میان مدت 5 ساله و چشم انداز 20 ساله را در نظر گرفته ایم خاطر نشان کرد : احداث میدان بزرگ ابن شهر آشوب ، تقاطع غیر هم سطح در میدان امام و ادامه مسیر 30 متری مهیار جزئی از این برنامه هاست .
مهدی عبوری با اشاره به طولانی شدن بهره برداری از کمربندی ساری در ادامه تصریح کرد : کمربندی ساری در سال 1354 همزمان با سد شهید رجائی و کارخانه چوب و کاغذ مازندران کلنگ زنی شد اما هنوز مورد بهره برداری قرار نگرفته است .
وی افزود :در بحث کمربندی ساری  در 9 ماهه اخیر به اندازه 30 سال پیشروی کرده ایم .
شهردار ساری با ناعادلانه خواندن تقسیم  عوارض آلاینده ها عنوان کرد : چرا شاهین شهر با 120 هزار نفر جمعیت 27 میلیارد تومان عوارض دریافت می کند اما ساری با 450 هزار نفر فقط 7 میلیارد تومان .
وی در پایان از چمران رئیس شورای عالی استان ها خواست تا این عوارض در همه استانها به صورت عادلانه تقسیم شود .

 

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما