حمیدرضا ملک رییس اداره شعب بانک توسعه تعاون مازندران اعلام کرد: بانک توسعه تعاون بانک تعاون گران و آحاد مردم است. حمیدرضا ملک با بیان عملکرد این بانک در پرداخت تسهیلات اعطایی وصدور انواع ضمانت  نامه در سال 91وتا پایان نیمه اول اردیبهشت ماه سال جاری گفت:مجموع تسهیلات پرداخت شده توسط 22 شعبه این استان در سال 91 بالغ بر 1356 میلیارد ریال بوده که 42 درصدآن در بخش کشاورزی 14 درصددر بخش صنغت ومعدن 10 درصد در بخش مسکن 30 درصد در بخش خدمات و بازرگانی و 4 درصد مابقی در قالب عقد قرض الحسنه پرداخت شده است و پیش بینی شده است در قبال تسهیلات پرداخت شده بالغ بر 3325ایجاد شغل و معادل 7000نفر هم حفظ شغل شده باشد.

وی افزود:از کل مبالغ تسهیلات پرداختی بالغ بر 595میلیاردریال آن از محل تفاهم نامه با ادارات و نهادها و اتحادیه های تعاونی و شرکتها و صندوقهای حمایتی بوده است.

رییس اداره شعب بانک توسعه تعاون گفت : تسهیلات پرداخت شده از ابتدای سال 92 تا 15/2/92 معادل 36 میلیارد ریال ودر بخشهای مختلف اقتصاد ی صورت گرفته است و پیش بینی می شود که در همین راستا بالغ بر 80 نفر ایجاد شغل و معادل 200 نفر حفظ شغل صورت گرفته است.

ملک  گفت:پیش بینی می شودضمانت نامه برای تعاونی ها و متقاضیان نسبت به سال 91 در تمام شعب استان و در صورت تقاضای مجددبه بیش از 100 درصد در سال جاری افزایش یابد.

این مقام مسول تاکید کرد:به منظور پرداخت تسهیلات به جامعه هدف نهادهای مختلف وسازمانها و صندوقهای حمایتی دولتی و خصوصی در مجموع 270 فقره تفاهم نامه با این گونه سازمانها و نهادها منعقد و 595 میلیارد ریال به معرفی شدگان دستگاههای یاد شده تسهیلات پرداخت شده است.

ملک تاکید کرد:در صورت تمدید تفاهم نامه توسط نهادهای فوق و یا افتتاح حساب و انعقاد تفاهم نامه جدید با سایر نهادها مانند دانشگاهها و نهادهای آموزشی و حمایتی و تمرکز حسابهای آنان نزد شعب ، بانک توسعه تعاون با پرداخت تسهیلات به جامعه هدف قادر خواهدبود ضمن ارتقاء سهم بخش تعاون در اقتصاد جمهوری اسلامی گام موثری در رسیدن به اهداف سازمانها و نهادهای مذکور بردارد.

وی در پایاین از کلیه تعاون گران و آحاد مردم استان که بانک تعاون را بانک خوددانسته و افتخار خدمات رسانی به این مجموعه را داده اند کمال تشکر و قدردانی خود را اعلام کرد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما