طي مراسمي با حضور مسئولان شهرستان عباس آباد، جمعي از اصحاب فرهنگ و مديركل كتابخانه هاي عمومي مازندران، كتابخانه عمومي سلمانشهر افتتاح شد و مورد بهره برداري قرارگرفت.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان مازندران، طي مراسمي با حضور مسئولان شهرستان عباس آباد، جمعي از اصحاب فرهنگ و مديركل كتابخانه هاي عمومي مازندران، كتابخانه عمومي سلمانشهر افتتاح شد و مورد بهره برداري قرار گرفت.

نورمحمدي بخشدار سلمانشهر با اشاره به نقش مطالعه و كتاب در توسعه فرهنگي، يكي از مهمترين محورهاي فرهنگي در شهرهاي ساحلي استان را كتابخانه عمومي ذكر كرد و گفت: كتابخانه عمومي شناسنامه فرهنگي و تابلوي شخصيت اجتماعي يك جامعه است و سلمانشهر بعنوان يكي از زيباترين شهرهاي ساحلي عميقا از كمبود كتابخانه عمومي رنجور بود كه الحمدلله اين نقيصه امروز مرتفع شد.

دكتر خادمي فرماندار شهرستان عباس آباد با تشكر از شهرداري و شوراي اسلامي سلمانشهر بابت واگذاري زمين اين كتابخانه و پرداخت نيم درصد درآمد شهرداري، كتابخواني را فرهنگ متعالي و سعادت آفرين توصيف كرد و گفت: استراتژي رشد فرهنگي در جامعه اسلامي بايد بر اساس كتاب و كتاب خواني باز توليد شود.

محمداسماعيل امامزاده، مديركل كتابخانه هاي عمومي مازندران، حوزه كتاب و كتابخانمه عمومي را نيازمند اهتمام ويژه خيران كتابخانه ساز و ياوران كتاب دانست و گفت: بموازات توجه جدي دولت، نيكوكاران خيرانديش با ورود دلسوزانه به حوزه كتابخانه سازي مي توانند مازندران را از محروميت مفرط در فضاي كتابخانه اي خارج كنند.

وي با بيان اين نكته كه در استان مازندران 21 انجمن خيران كتابخانه ساز در آستانه تاسيس و آغاز فعاليت قرار دارند، در زمينه كتابخانه سلمانشهر گفت: اين كتابخانه با مساحت 700 مترمربع زيربنا و با اعتبار 335 ميليون تومان توسط اداره كل راه و شهرسازي مازندران در زميني به مساحت هزارمتر مربع، اهرايي شهرداري سلمانشهر احداث شد كه اميد مي رود با بهره برداري از آن، نوجوانان و جوانان و فرهيختگان اين شهر بتوانند از آن به نحو احسن استفاده كنند.

وي در خاتمه افزود: اين كتابخانه داراي بخش كودك، كافي نت، دو سالن مجزا براي خواهران و برادران، مخزن و بخش هاي ويژه ديگر است.

 

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما