معاون عمرانی استاندار مازندران با اشاره به اینکه انتظار این میزان بارش برف را در مازندران نداشتیم، گفت: گزارش جامع و مستند از خسارات برف تهیه شود.

 

علی نبیان در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان نور اظهار داشت: بارش بی‌سابقه برف و ارتفاع بیش از یک‌‌و‌نیم متری امداد‌رسانی را سخت و طولانی کرد.

 

وی با اشاره به اینکه با وجود برگزاری جلسه ستاد بحران از یک هفته قبل از بارش‌ها با حضور استاندار تصریح کرد: پیش‌بینی بارش برف و باران با این حجم نبود.

معاون عمرانی استاندار مازندران با بیان اینکه با شدت و میزان بارش مشکلات پیش‌بینی نشده زیادی به وجود آمد، گفت: با شدت میزان بحران رئیس جمهور با دستور ویژه به سه وزیر و مسئولان ارشد خواست تا پیگیر مسایل و رفع  مشکلات موجود شوند.

این مسئول اضافه کرد: آنچه تا این لحظه انجام شد وظیفه ما مسئولان بود اما از این لحظه باید با دقت لازم خسارات وارده را برآورد و اعلام کرد و در صدد جبران آن بود.

نبیان ادامه داد: برآورد دقیق خسارات امری ضروری است که باید دستگاه‌های مسئول و مرتبط با هماهنگی آمار دقیقی را ارائه کنند که جامع، مستند و هماهنگ باشد  و از ارائه آمارهای متعدد، ناهماهنگ و متناقض خودداری شود.

وی با تقدیر از حضور نیروهای مسلح به ویژه سپاه و بسیج در امدادرسانی از نیروهای انتظامی و امنیتی برای حفظ امنیت در بحران قدردانی کرد و گفت: هیچ مشکل امنیتی نداشتیم و امنیت در حین بحران بسیار عالی بود.

معاون استاندار با اشاره به اینکه این بحران حوادث جانی نداشت از پیگیری استقرار راهدارخانه مجهز برای مقابله با بحران و سرعت عمل بیشتر از وزارت راه و شهرسازی خبر داد و گفت: در این زمینه با وزیر راه و شهرسازی صحبت شد و پیگیر کار هستیم.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما