طي ده ماهه سال جاري 21 هزار و 975 نفر به دنبال وقوع نزاع به مراكز پزشكي قانوني مازندران مراجعه كردند، که اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل شش درصد کاهش داشت.

 

به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی استان ، دکتر عباسی افزود:از كل مراجعين نزاع در ده ماهه امسال 14 هزار و 868نفر مرد و ما بقی زن می باشد .

 

بیشترین و کمترین شهرستان

براساس اين گزارش در ده ماهه امسال بيشترين مراجعين نزاع در شهرستان هابه ترتيب ساری با 4 هزار و 205 نفر ،بابل با  2 هزار و 845 و چالوس با 2هزار 236 مورد وكمترين آن  سوادکوه با 309 ، عباس آباد با 353 و جویبار با 375 مورد ثبت شده ‌است.

بیشترین ماه

گفتني است شهریور با 2740 ،تیرماه با 2665 ،مرداد با 2592 بیشترین و دی ماه با 1468 و آذر با 1581 کمترین ماه هایی بود که آمار نزاع در آن ثبت شد.

مدیر کل پزشکی قانونی استان با اشاره  به درگیری هایی که به دنبال تصادفات جزئی بین دو یا چند وسیله نقلیه رخ داده را از جمله مراجعات پزشکی قانونی دانست و افزود: به علت ناراحتی و عدم کنترل، بعد از این حوادث مشاجره لفظی رخ می دهد و بعضاً این مشاجرات به درگیری های فیزیکی منجر می شود. دکتر عباسی تصریح کرد: بسیاری از این درگیری ها همراه با آثار و علایم ضرب و جرح هستند و به دنبال آن منجر به شکایت از طرف مقابل و ارجاع به پزشکی قانونی می شود و در پزشکی قانونی هم مشاهده کرده ایم آنچه زمینه اولیه دعوا و منازعه و آسیب به افراد شده همان تصادف جزئی بوده است. وی در پایان از همه هموطنان(خاصه رانندگان عزیز) خواست در حوادث رانندگی با تحمل و سعه صدر برخورد نمایند تا  طی مراحل قانونی و جبران خسارت از طریق مبادی ذیربط انجام گیرد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما