منصورعلی زارعی از چهره های سرشناس ارزشی و انقلابی مرکز استان طی روزهای گذشته بعلت بیماری قلبی عمل جراحی قلب باز انجام داد که به همین بهانه ضمن عیادت از این نیروی ارزشی گوشه ای از فعالیت های وی را یادآوری می نمائیم.

منصورعلی در سال 1340 هجری شمسی در روستای شهید پرور کیاپی از توابع شهرستان میاندرود در خانواده مذهبی و کشاورز متولد شد.

پدرش مرحوم حجت الاسلام حسین زارعی که از روحانیون متعهد منطقه به شمار می آمد و در دوران انقلاب با علماء و روحانیون مبارز ارتباط داشت.

چون که برای تربیت فرزندانش اهمیت زیادی قائل بود ضمن اینکه منصورعلی را همراه خود به محافل مذهبی و مسجد می برد، در کنار آموزش قرآن و معارف اسلامی وی را برای سپری کردن تحصیلات دوران ابتدایی به مدرسه ای در همان روستا ثبت نام می کند و پس از آن برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر با وجود شرایط سخت زندگی او را روانه شهرستان ساری می نماید تا با آینده ای درخشان را برای خود رقم زند وموجب افتخار خانواده و دیگران گردد.

این روحانی انقلابی در آخرین سال عمرش در لبیک به ندای حضرت امام (ره) در ارتداد سلمان رشدی مرتد بخشی از اراضی زراعی وباغی خود رادراین راه مقدس اهدا نمود وبعنوان نخستین موسس مردمی تعیین جایزه برای قتل سلمان رشدی مرتد در جهان اسلام معروف گشت اکنون نیز نمادی جهانی ازاین اقدام در کیاپی مورد بازدید دوستداران اسلام وناب محمدی(ص) از سراسر جهان قرار می گیرد.

منصورعلی همزمان با درس و تحقیق نه تنها در محافل مذهبی و راهپیمایی و درگیری های زمان انقلاب علیه گروهک های منحط و منحرف فعالانه شرکت می کرد، بلکه با حضور در زمین های کشاورزی در کنار پدر و مادرش به امور کشاورزی مشغول می شد و بر دستان پینه بسته پدر بوسه می زد.

در همان دوران جوانی بود که هسته مرکزی بسیجیان محل ومنطقه رابرای اعزام به مناطق جنگی ودفاع از میهن اسلامی را تشکیل داد وحتی ازدواج وی مانع از رفتنش به مناطق جنگی نشد ودر این مسیر به اتفاق همسرش راهی آن مناطق شد.

1. عضویت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران

با پیروزی انقلاب اسلامی، او که جوانی فعال، با نشاط و مذهبی بود جزو اولین نفرات متعهد و مؤمنی بود که به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان ساری ملحق شد تا از انقلاب و ارزش های آن تحت فرماندهی کل قوا پاسداری کند.

2. حضور در صحنه های جنگ و شهادت

با نواخته شدن طبل جنگ از سوی استکبار جهانی علیه نظام مقدس ایران و شروع جنگ تحمیلی در شهریور 1359، روح پرتلاطم جان برکفان ولایت، آرام و قرار نداشت

از خانواده مرحوم حاج شیخ حسین زارعی، منصور علی همچو دیگر رزمندگان جهت حضور در جبهه های حق علیه باطل کمر همت را بسته بود و با گروهی از برادران و دوستان خود از جمله سردار شهید عزیزالله زارعی،شهید حسینعلی مرادی و شهید موسی زارعی، مناطق مختلف جنگی را تجربه کرد.

منصورعلی دفاع عملی از اسلام و ولایت را با حضور بیش از 60ماه در جبهه های حق علیه باطل به تصویر کشید. درک عظمت دفاع مقدس، سرسپاری و تبعیت وی از امام شهیدان موجب شد تا با توجه به شرایط نامناسب به وجود آمده تصمیم بر این بگیرد و 5سال تمام از عمر جوانی اش را در جبهه ها با ولایت رهسپارد.

وی در سال های عشق بازی با نوای حسینی و باران ترکش و گلوله چندین بار به فرصت زیبای شهادت نزدیک شده بود ولی حکمت الهی به گونه ای دیگر رقم خورد به طوری که فیض عظیم شهادت نصیب برادرانش گردد تا منصور علی با نشان جانبازی چون شهیدی زنده باقی ماند تا در آینده بدرخشد و امروز بتواند بار دیگر همچو سربازی وفادار به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت و رهبری گام های مؤثری را در راستای شکوفایی هرچه بیش تر میهن عزیز بردارد.

1. حضور علمی

ویژگی ایمانی این رزمنده شجاع و دلاور، وی را بر آن داشت تا پس از جنگ تحمیلی، راه نرفته ی تحصیل را ادامه دهد. لذا در سال 1373 در رشته علوم اجتماعی با گرایش پژوهشگری از دانشگاه فردوسی مشهد موفق به اخذ مدرک کارشناسی و در سال 1377 در مقطع کارشناسی ارشد موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته مردم شناسی از دانشگاه گیلان شد.

وی همزمان با تعهد مکتبی خود با توجه به خدمت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به صورت پاره وقت به عنوان مدرس دانشگاه امام حسین (ع) و دانشگاه آزاد اسلامی مشغول شد تا بتواند تجربیات علمی و عملی خویش را در مقابله با استکبار و جنگ نرم نیز به منحصه ظهور برساند. ضمن این که در تکمیل اطلاعات و پژوهش های خویش در جهت ارائه خدمات بهتر به مردم منطقه خود و نیز کشور عزیز سفر پژوهشی به کشورهای آلمان، روسیه، ایتالیا، مجارستان و اتریش نیز داشته است.

2. حضور در صحنه های خدمت رسانی و پست های اجرایی

منصورعلی در این صحنه ها نیز انگیزه ای جز خدمت به انقلاب، امام و رهبری نداشت. در سال های خدمت در سپاه عضو شورای فرماندهی سپاه پاسداران استان گیلان و سپس استان مازندران و گلستان بوده و پس از آن وارد کارهای اجرایی بزرگتر شد. به طوری که در سال 1384به عنوان مشاور ارشد استاندار مازندران و در سال 1385 به مدیریت کل بازرسی استانداری مازندران منصوب شد.

با توجه به مدیریت قوی و پرشتاب ایشان در رسیدگی به امور و مشکلات استان به لحاظ شایستگی و دارا بودن شاخص های کارآمد در سال 1385 به عنوان فرمانداری مرکز استان یعنی شهرستان ساری انتخاب و منصوب گردید.

همچنین عضو هیأت مدیره خیرین مسکن ساز استان مازندران و مدیریت انجمن بیماران کلیوی و بیماری های خاص استان و همچنین نماینده استانداری مازندران در هیأت امنای چندین دانشگاه به عهده ایشان بوده است.

از سال 1385 تا خرداد ماه 1390 به مدت 5سال در پست حساس فرمانداری مرکز استان با توجه به حضور سه استاندار در زمان های متوالی، مهندس شفقت، مهندس کریمی و مهندس طاهایی، همچنان ایشان در خدمت مردم شریف استان مازندران و شهرستان ساری بوده اند که این خود نشان دهنده سلامت کاری ایشان می باشد و مردم بزرگوار ساری خود شاهد تلاش های شبانه روزی این عزیز خستگی ناپذیر جهت پیشرفت منطقه بوده اند.

و امروز منصورعلی زارعی با کوله باری از تجربیات 30ساله با همان اراده پولادین و روحیه اطاعت پذیری و ولایتی، مسلح به سلاح تقوا، پاکدامنی و ساده زیستی و کسب محبوبیت مردمی بالأخص بین نیروهای وفادار به اصول و ارزش های والای انقلاب براساس قانون در خرداد ماه 1390 بعد از 5سال خدمت صادقانه از پست فرمانداری استعفا داده تا در عرصه دیگر خدمت گزاری، یعنی نمایندگی مردم غیور و پربصیرت شهرستان ساری و شهرستان میاندرود وارد شد که در نهایت این کاندیدای پراقبال شهرستان های ساری-میاندرود حائز بیش از60هزار رای مردم شریف این حوزه انتخابیه شده بود اما نتوانست وارد بهارستان شود .

وی پس از انتخابات مجلس نهم تا چندی پیش بعنوان مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان مازندران انجام وظیفه می کرد./بلاغ

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما