استاندار مازندران با بیان اینکه صندوق توسعه ملی بدون محدودیت تسهیلات را برای سرمایه گذاري در استان پرداخت می کند ، ادامه داد : زمینه برای حضور سرمایه گذران بخش خصوصی را باید به طور جدي فراهم کنیم و امنيت سرمايه گذاري در مازندران را مهيا نمائيم.

استاندار مازندران كه در مراسم معارفه مدیرکل جدید میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران در ساری سخن مي گفت از بی توجهی به زیر ساخت ها و فرار سرمایه گذاران در یک دهه اخیر از استان انتقاد کرد و گفت : بیشترین اعتبار و پول در هشت سال اخیر در کشور وجود داشت اما به این استان توجه نشده است.
دكتر ربیع فلاح افزود : در یک دهه اخیر کمتر از چهار طرح عمرانی زیر ساختی در استان اجرایی شد.

وی با اشاره به اینکه برخوردهای نامناسب و مدیریت ضعیف باعث شده تا سرمایه گذاران از استان فراری شوند، ادامه داد: اینکه مازندران پیشرفت ندارد ،مقصر خودمان هستیم.

نماینده عالی دولت در مازندران به ابلاغ اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت : مدیریت صحیح دولت سبب گسترش روابط بین المللی شده و تعاملات اقتصادی کشور با جهان رونق بخشیده است و اگر مي خواهيم از بحران اقتصادي نجات يابيم بايد اقتصاد مقاومتي را نهادينه كنيم.

دكتر فلاح با بیان اینکه کشورهای پیشرفته نیز امروز شرایط مناسبی از لحاظ اقتصادی ندارند ، افزود : مدیریت صحیح و بالا بردن بهره وری عامل موفقیت در اقتصاد است.

استاندار مازندران به ظرفیت های میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اشاره کرد و اظهار داشت : از حدود 370 کیلومتر ساحل دریای خزر در استان کمتر از 15کیلومتر استفاده می شود.

وی با بیان اینکه بیکاری و مشکلات اقتصادی با استفاده از این ظرفیت در استان رفع خواهد شد ، افزود : مدیریت صحیح منابع طبیعی نه تنها مشکلات اقتصادی موجود را رفع می کند بلکه سبب توسعه استان می شود.مدير مبتكر بايد با تدبير ظرفيت ها را كشف كند و درست از اين فرصتها استفاده كند.

استاندار مازندران با بیان اینکه صندوق توسعه ملی بدون محدودیت تسهیلات را برای سرمایه گذاري در استان پرداخت می کند ، ادامه داد : زمینه برای حضور سرمایه گذران بخش خصوصی را باید به طور جدي فراهم کنیم و امنيت سرمايه گذاري در مازندران را مهيا نمائيم.

فلاح اجرای مرحله دوم طرح هدفمندی یارانه ها را از طرح های مهم دولت در سال آینده معرفی کرد و گفت : قیمت بنزین و دیگر انرژی های کشورمان به نسبت کشورهای همسایه بسیار ناچیز است ، ولی دولت تدابیر حمایت جدی از اقشار آسیب پذیر در دستور کار دارد.

وی افزود : مشارکت بخش خصوصی و مدیریت دقیق و ارزشی دولتمردان رویکرد دولت است که باید این مهم را با تمام توان دنیال کنیم.

استاندار مازندران به وجود نیروهای انسانی فرهیخته در استان اشاره کرد و گفت: نیروی انسانی با منابع طبیعی دو منبع عظیم و مهم استان هستند که با مدیریت صحيح باید مورد استفاده قرار گيرد

وی به اهمیت گردشگری مازندران اشاره کرد و افزود : همچنان ره آورد گردشگران و مسافران به استان فقط زباله است.

در این مراسم كه درويش اميري معاون پارلماني سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری نيز حضور داشت  دلاور بزرگ نیا به عنوان مدیرکل جدید میراث فرهنگی و گردشگري مازندران معرفی و از خدمات سیف الله فرزانه در این مسئوليت قدردانی شد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما