نمايندگي ديوان عدالت اداري در مازندران صبح امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمين منتظري، رييس اين ديوان و استاندار مازندران افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومي استانداري، ربيع فلاح جلودار در جلسه فوق العاده شوراي اداري استان كه به مناسبت آغاز به كار ديوان عدالت اداري در مازندران برگزار شد، گفت: ديوان عدالت اداري، به عنوان نهادي قضايي، پاسداري از حقوق مردم و پيشگيري از انحرافات را در درون ساختار اداري كشور برعهده دارد.
وي افزود: را ه اندازي دفاتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در استان ضمن تسهیل در تشکیل پرونده شاکیان، زمينه ارتباط بیشتر و تعامل با دستگاه‌ های اجرایی را به منظور کاهش پرونده‌های قضایی فراهم خواهند نمود.
استاندار مازندران با اشاره به اينكه با اجرای کارها براساس قوانین می‌توانیم آمار شکایات از ادارات را کاهش دهیم، تصريح كرد: خط قرمز همه مسئولان، بايد قانون و احکام الهی باشد.
فلاح ادامه داد: همه مديران و مسئولان با رعايت دقيق قانون اهتمام خود را برای کاهش مراجعات به نهاد قضایی بكار گيرند.
وي افتتاح شعبه ديوان عدالت اداري در مازندران را گامي در جهت توسعه عدالت قضایی دانست و اظهار داشت: فعاليت ديوان عدالت اداري سلامت دستگاه اداری را تضمين مي كند و همه مديران برای کاهش تخلفات در دستگاه های اداری برنامه ریزی كنند.
استاندار مازندران از دستگاه‌های اجرایی خواست تا تعامل خوبي با دستگاه‌های قضایی داشته باشند و ادامه داد: افتتاح شعبه ديوان عدالت اداري مازندران موجب مي شود دریافت شکایت و ثبت دادخواست های مردم در همين جا صورت بگيرد و دسترسي مردم به ديوان تسهيل شود.
نماينده عالي دولت در استان با اشاره به اينكه قانونگرايي ارتقاي سلامت نظام اداري را به دنبال دارد، اذعان داشت: صيانت از حقوق مردم و تكريم آنان از جمله وظايف اصلي ماست.
وي در پايان گفت: شعار دولت دكتر روحاني، تدبیر و امید است، همه تلاش كنيم تا کارها با تدبیر و تعقل انجام شود و این تدبیر یعنی دوراندیشی و نگاه به آینده و کارها را با بصیرت و تدبير انجام دادن.
گفتني ست در پايان اين جلسه دفتر نمايندگي ديوان عدالت اداري افتتاح شد و محمد مهدی حق پرست به سمت مدیر اين دفتر در مازندران منصوب شد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما