رضا یزدانی قهرمان وزن 96 کیلوگرم کشتی آزاد جهان شد تا از سه مدال طلای روز اول مسابقات جهانی، دو مدال طلا نصیب ایران شود.

به گزارش مازنا به نقل از ایسنا، فینال وزن 96 کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان در بوداپست، نبرد دو قهرمان اخیر جهان بود. یک طرف میدان رضا یزدانی قهرمان سال 2011 جهان ایستاده بود و در طرف دیگر ختاگ گازیموف قهرمان سال 2010 جهان از آذربایجان قرار داشت.

در سه دقیقه اول گازیموف یزدانی را در خاک نشاند و دو امتیاز گرفت اما یزدانی در دقیقه دوم از پای راست حریف از زیرهای همیشگی اش گرفت و نتیجه را 2 بر 2 کرد. یزدانی در ادامه برای کنده کشی اقدام کرد که بی نتیجه بود. سه دقیقه اول با همین نتیجه به پایان رسید.

در سه دقیقه دوم یزدانی روی سر و دست حریف کار کرد و در دقیقه پنجم سرانجام گازیموف را از نفس انداخت و به پشتش رفت تا دو امتیاز سرنوشت ساز بگیرد و با پیروزی 4 بر 2 قهرمان جهان شود.

پیش از این حسن رحیمی در 55 کیلوگرم قهرمان وزن 55 کیلوگرم جهان شده بود تا شاگردان رسول خادم در سه وزن اول صاحب دو مدال طلا شوند.

مهدی تقوی دیگر ملی‌پوش روز اول ایران بود که در وزن 66 کیلوگرم حذف شد.

مدال های برنز وزن 96 کیلوگرم نیز به آنزور بولتوکایف از روسیه و پاولو اولینیک از اوکراین رسید. بولتوکایف 8 بر 5 الکسی کروپنیاکوف از قرقیزستان را برد و اولینیک با حساب 9 بر 2 از سد داتو کراشویلی از گرجستان گذشت.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما