عليرضا آزادي كناري، مدير كل دفتر امور روستایی و شوراهاي استانداری مازندران، در نخستین همایش بخشداران، شوراهای اسلامی بخش و دهیاران مازندران با بیان اینکه اهداف همایش در چهار بند خلاصه می‌شود، اظهار داشت:

تبیین سیاست‌های دولت تدبیر و امید توسط استاندار در حوزه روستایی، تشریح برنامه‌های دهیاری‌ها در سال 93، بررسی نقاط ضعف و قوت دهیاری‌ها در ابتدای دهه دوم خدمت‌گذاری دهیاری‌ها و تبادل ارتباطات و ارتقای اطلاعات دهیاران و بخشداران و شوراها از جمله اهداف این همایش است.

آزادی‌کناری تحکیم و تکریم منزلت و جایگاه شوراها و دهیاران را از دیگر اهداف این سازمان برشمرد و افزود: این همایش برابر با دستورالعمل سازمان شهرداريها و دهياريها ي كشور باید  یک یا دو بار در سال برگزار شود.
مدير كل  روستايي استانداري با اشاره به اینکه برای بقاء و جاودانگی نیاز به سه نیرو معنوی، اجتماعی و اقتصادی داریم، اظهار داشت: این نیروها زندگی را هدفمند، قدرتمند کرده و نیازهای مادی ما را تامین می‌کند.
وی با بیان اینکه دریافتی در سال 90 از محل اعتبارات دولتی برای دهیاری‌ها  34 میلیارد و 500 میلیون تومان، 91 حدود 38 میلیارد تومان و امسال که دیروز آخرین وجهش پرداخت شد، در مجموع 48 میلیارد و 900 میلیون تومان به حساب 1600 دهیاری واریز شد.

مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران با اشاره به خرید 25 دستگاه نیسان کمپرسی ‌دار برای دهیاری‌ها، 11 دستگاه بیل بکهو و سطل زباله، اذعان داشت: از اعتبارات برای ساختمان دهیاری، بوستان روستایی، غسال خانه و امور دیگر هزینه شد.

آزادی‌کناری با بیان اینکه در حوزه مدیریتی آموزش شورای جدید و آموزش دهیاران را در دستور کار قراردادیم، گفت: دهیارانی که آموزش نبینند برای آنها حکم صادر نمی‌شود.

مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری مازندران با اشاره به بررسی نقاط ضعف و قوت دهیاران، تصریح کرد: تعیین مدیرت روستا و رهایی از بلاتکلیفی، واگذاری امور به مردم و مشارکت آنها، یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی به کمک جهاد کشاورزی، نظارت مستقیم شوراها بر عملکرد دهیاران از جمله نقاط قوت سازمان دهیاری‌ها است.
وی نگذراندن دوره‌های آموزشی توسط دهیاران، نظارت چندگانه بر مدیریت روستاها، مهجوریت متولیان روستا به دلیل نقص در آگاهی، تقابل با شهرداری‌ها و نهادها و خودمحوری و طایفه‌گرایی را از جمله نقاط ضعف خود در این سازمان دانست.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما