مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: در سفر مشاور امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری ، مازندران به عنوان مجری طرح تحکیم بنیان خانواده انتخاب شد.
مریم جمشیدی كه در جلسه برنامه ريزي براي برگزاري مراسم هفته زن و در استانداری مازندران سخن مي گفت از راه اندازي دبیرخانه جشنواره ملی فیلم زن در هفته زن در مازندران خبر داد و گفت : برای نخستین بار جشنواره ملی فیلم زن در دومین روز از هفته زن با همکاری انجمن سینمای جوان استان  در مرکز مازندران افتتاح می‌شود.

وي بر انسجام و وحدت‌رویه مشاوران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری‌ها در زمينه امور بانوان تاكيد كرد و گفت : مشاوران امور بانوان دستگاه‌های اجرایی در انتخاب، معرفی زنان نمونه و ارائه برنامه‌های شاخص دقت لازم داشته باشند تا بانوان مورد بهترین تکریم‌ها قرار گیرند.

جمشيدي توانمندسازی زنان استان را در اولویت برنامه‌های اداره کل بانوان و خانواده استانداری عنوان کرد و اظهار داشت: ایجاد بازارچه دائمی نیاز بانوان توانمند و سرپرست خانوار است، استانداری مازندران برای اجرایی شدن این کار به صورت تخصصی وارد شد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران تصریح کرد: فرمانداری‌ها در ایجاد بازارچه دائمی زنان توانمند و سرپرست خانوار کوتاهی نکنند.

وی افزود: برای کاهش بیکاری، فقر و آسیب‌های اجتماعی با توانمندسازی و مهارت افزایی بانوان استان هر خانه باید به کارخانه تبدیل شود.

جمشیدی با برشمردن برنامه‌های هفته زن در مازندران گفت: امسال همه شهرهای استان برنامه‌های هفته زن را به صورت منطقه‌ای، استانی و ملی برگزار می‌کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران افتتاح نمایشگاه کارآفرینی، همایش استانی تجلیل از بانوان نمونه استان در مرکز مازندران، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان و تجلیل از مادران نمونه شهدا و جانبازان در شهرستان نوشهر، همایش نقش زن در تحکیم بنیان خانواده با تأسی از فرمایشات رهبری در شهرستان و دیدار با بانوان معلول موفق در شهرستان ساری، همایش فاطمه اسوه نگین آفرینش ویژه دختران، بازدید و تجلیل از زنان پیشکسوت سالمند در شهرستان تنکابن، تقدیر از زنان موفق و کارآفرین و تقدیر از خانواده‌های شهدا و جانبازان در شهرستان گلوگاه، تجلیل از نوعروسانی که در سال 92 با مهریه 14 سکه و کمتر ازدواج کردند، بازدید از مرکز ترک اعتیاد بانوان بابلسر، تجلیل از بانوان نویسنده استان در حوزه دفاع مقدس، تجلیل از بانوان پیشکسوت ورزشی، مادران شهدا و جانبازان، بانوان خلاق استان در عرصه کارآفرینی و بانوان هنرمند که در زمینه خوشنویسی قرآن کریم فعالیت داشتند به صورت استانی در شهر کیاسر، بازدید از نمایشگاه خود اشتغالی بانوان، محصولات خانگی، صنایع دستی و هنرهای بومی در عباس‌آباد، برگزاری همایش نقش متقابل حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) در نهاد خانواده، دیدار و تجلیل از خانواده‌های شهدا و مفقودالاثر شهرستان جویبار و نیز برپایی کارگاه عفاف و حجاب در شهرستان بابل را از برنامه‌های محوری هفته زن در مازندران عنوان کرد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما