ورزش مازندران نگین ورزش کشور است / عدالت در مورد استعدادهای ورزشی بانوان کاملا رعایت شود / بنگاه های اقتصادی حامی ورزش مازندران تشکیل شود / با استان آستارا خان تفاهمنامه همکاری های ورزشی امضا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران، دکتر ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در نشست روسا، نواب رییس و دبیران هیئت های ورزشی مازندران با اشاره به این که توسعه در زمینه های مختلف منوط به وجود نیروی انسانی سالم، با نشاط و حایز ظرفیت های والاست است و مازندران از این نظر و منابع خدادادی بسیار برجسته است، یاد آور شد: امروز زنان و مردان قهرمان مازنی در میادین سترگ و سکوهای بالا حضور می یابند که این خود نشانگر توانمندی های انسانی این سامان است.

وی با بیان این که با این وجود چرا مازندران تاکنون در زمینه های فرهنگی و اقتصادی به رشد و توسعه مورد نظر دست نیافته است، عنوان کرد: رشد فرهنگی زمینه ساز توسعه اقتصادی است و باید با رعایت حقوق همگان و با تکیه بر شایسته سالاری بسترهای اعتلای مازندران را فراهم آوریم تا از بروز آسیب های مختلف اجتماعی ممانعت به عمل آید.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه ورزش همگانی در استان باید تقویت شود و در دستور کار جدی مدیران مرتبط قرارگیرد، خاطر نشان ساخت: کار ورزشی باید به ورزشی ها سپرده شود و اهالی ورزش باید با انگیزه و عشق مسایل بخش های مختلف را دنبال نمایند تا ورزش مازندران به طور متوازن ساماندهی شود.

فلاح با بیان اینکه بسیار علاقه مند به تعالی ورزش مازندران هستم و خودم را در خدمت ورزش این سامان می دانم، تصریح کرد: اگر در زمینه فعالیت های ورزشی برنامه داشته باشیم، سرعت اعتلای ورزش مازندران دو برابر خواهد شد.

وی با بیان این پرسش که تاکنون چه اندازه از مناصب مدیریتی استان به زنان سپرده شده است در حالی که بانوان در هر مسوولیتی که قرار گیرند، پیگیرانه و مسوولانه عمل می نمایند، بیان داشت: باید این مهم را از شعار خارج ساخت و در جهت تحقق عملی آن گام برداشت.

فلاح افزود: با توجه به جمعیت 50 درصدی زنان در جامعه ما، باید تمهیداتی اندیشید تا عدالت کامل در خصوص استعدادهای ورزشی حوزه بانوان رعایت گردد.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به این که ورزش مازندران، نگین ورزش کشور است، خواستار شد: بنگاه های اقتصادی حامی ورزش استان با حمایت و بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی تشکیل شود و استانداری از تشکیل و فعالیت این صندوق حمایت خواهد نمود.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه آمادگی برگزاری نشست با قهرمانان ورزشی مازندران را دارم و معتقدم که مشکلات ورزشکاران آسیایی و جهانی باید شناسایی و در جهت رفع آن تلاش شود، گفت: باید طوری برنامه ریزی شود تا موقعیت ورزش قهرمانی استان که در مراتب بالایی قرار دارد، به سطوح بالاتری دست پیدا کند.

وی خاطر نشان ساخت: با توجه به این که در سال فرهنگ قرار داریم، باید سعی کنیم اخلاق و فرهنگ در میادین ورزشی و در سلوک ورزشکاران و قهرمانان تجلی بیشتری داشته باشد.

فلاح با بیان اینکه ورزش روستایی باید تقویت و استعدادهای ورزشی روستاهای محروم شناسایی شود، گفت: با جدیت باید به دنبال رفع محرومیت های ورزشی روستاها باشیم.

استاندار مازندران از سفر استاندار آستاراخان روسیه در هفته آینده به مازندران خبر داد و اذعان نمود: در این سفر تفاهم نامه های همکاری در حوزه ورزشی در راستای توسعه مناسبات ورزشی با همسایگان مازندران دنبال می شود.

وی با تاکید بر بهره گیری هیئت های ورزشی از توانمندی حرفه ای رسانه های استان، خاطر نشان ساخت: مازندران دارای رسانه هایی اثرگذار و هدفمند در مقولات توسعه ای است.

مقام عالی دولت در استان با اشاره به اینکه بنده خود را وقف مازندران کرده و به دنبال تعالی و شکوفایی استان هستم، اظهار داشت: در حوزه های نفت، گاز، پتروشیمی و گردشگری در آینده توفیقاتی نصیب استان می‌شود.

استاندار تاکید کرد: باید به دنبال راهبردها و تصمیمات کلیدی اقتصادی برای رشد مازندران باشیم.

در آغاز این نشست مدیر کل ورزش و جوانان استان از فعالیتها و موفقیتهای ورزش مازندارن در سال 1392  بعنوان سال طلایی ورزش مازندران در سالهای اخیر و همچنین طرحها و برنامه های آتی دستگاه ورزش و جوانان در الجاری گزارشی ارائه نمود و خواستار تداوم حمایتهای معنوی و مادی استاندار مازندران از مجموعه هیاتهای ورزشی استان شد.
همچنین برخی از روسا، نواب رییس و دبیران هیات های ورزشی به ارایه نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما