استاندار مازندران با بيان اين كه گردشگري نقطه تلاقي فرهنگ و اقتصاد است و مي توان با درك اين مهم به تحول در اين بخش همت گماشت، ياد آور گشت: بايد شعار هاي خود در حوزه گردشگري را تغير دهيم و با نگاه اقتصادي به آن نگاه كنيم.

ربيع فلاح جلودار، استاندار مازندران  در مراسم تجليل از خادمان ستاد اجرايي خدمات سفر استان با اشاره به اين تركيب پديده هاي طبيعي و مناظر گردشگري در مازندران كم نظير است، خاطر نشان ساخت: بايد زيرساخت ها و امكانات به گونه اي مهيا شود كه گردشگري محور اقتصاد استان باشد.

استاندار با بيان اين كه گردشگري نقطه تلاقي فرهنگ و اقتصاد است و مي توان با درك اين مهم به تحول در اين بخش همت گماشت، ياد آور گشت: بايد شعار هاي خود در حوزه گردشگري را تغير دهيم و با نگاه اقتصادي به آن نگاه كنيم.

مقام عالي دولت در استان با اشاره به اين كه براي بنده تنها اعتلاي مازندران مهم است و تا زمان حضورم در استان بي اعتنا به حاشيه ها در اين راه تلاش خواهم كرد، گفت: بايد كالاهاي فرهنگي استان را به گردشگران عرضه كنيم و احيا صنايع دستي كمك بزرگي در اين راه خواهد بود.

فلاح افزود: در حوزه گردشگري بايد به كارهاي ايجادي روي بياوريم و در اين مورد بهره گيري از ظرفيت ها و فرصت هاي سرمايه گذاري بسيار اهميت دارد.

استاندار گفت: در تجليل از تلاش هاي خادمان سفر نمي توان از يك دستگاه و نهاد نام برد، چراكه اين مهم با هم دلي و هم افزايي همه دستگاه هاي اجرايي محقق شد.

فلاح در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به وجود چالش هايي در حوزه هاي اشتغال، اقتصاد و فرهنگ در استان، بر لزوم تشكيل و فعاليت كارگروهي در راستاي شناسايي چالش ها، آسيب ها و نقاط قوت بخش هاي مختلف تاكيد كرد و اذعان داشت: پس از شناسايي و درك درست مسايل استان بايد بر اساس استعدادهاي منطقه اي در جهت توسعه مازندران برنامه ريزي و اقدام شود.

وي با بيان اين كه بايد شرايط سرمايه گذاري و مسير اعطاي مجوزها را تسهيل كنيم و مديران نيز به طور شبانه روزي تلاش نمايند، بيان كرد: از گذشته تنها بايد توانمندي ها را به ميراث برد و با نگاه توسعه اي به آينده نگريست.

فلاح با اشاره به انجام اقداماتي در خصوص پروژه هاي زير بنايي استان و تسريع در ساخت و اتمام جاده هاي مازندران از دو محور هراز و قائم شهر تا پايان امسال، خبر داد: وزير كشور طي نامه اي دستور تشكيل كميته اي براي شناسايي راه هايي جهت كاهش تلفات انساني در جاده هاي كشور صادر كردند.

استاندار هم چنين خبر داد: پيگير برگزاري همايش سرمايه گذاري به منظور ترغيب و جلب مشاركت كساني كه علاقه مند به سرمايه گذاري در مازندران مي باشند، هستيم.

در اين مراسم با حضور دكتر فلاح از  دست اندركاران فعال عضو ستاد هماهنگي خدمات سفر مازندران با اهدا لوح سپاس، تجليل به عمل آمد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما