جایگاه معنوی معلمان را پاس داریم

به مناسبت فرا رسيدن هفته بزرگداشت مقام معلم پيامي از سوي آيت الله طبرسي نماينده ولي فقيه در مازندران ، دكتر فلاح استاندار مازندران و دكتر مقيمي دبير مجمع نمايندگان مازندران صادر شد

متن كامل اين پيام بدين شرح است :

غرورانگیز و زیباست که با دمیدن نسیم اردیبهشت، ماه عطرافشانی شکوفه ها و جلوه گری گل های رنگارنگ و در سالروز شهادت معلم بزرگ، اندیشمند و فرهیخته، شهید مرتضی مطهری، مجلس ها  می آراییم تا جایگاه معنوی معلمان را پاس داریم.
این آیین ماندگار و رسم نیکو، عظمت و پایداری هویت فرهنگی را استمرار می بخشد. کسی نیست که از نعمت آسمانی و زحمات بی دریغ معلم بهره نبرده باشد؛ از این رو شایسته است تا همگان در این ایام کمر همت بندند و آن گونه که درخور اين پيام آوران آگاهي و تلاشگران خط مقدم جبهه فرهنگی جامعه است، تقدیر به عمل آورند.
بدون تردید معلمان، پيامبرگونه رسالت خطير هدايت و روشنگري و نجات انسان ها از دام ظلمت، جهالت، شقاوت و ضلالت را بر عهده دارند و میراث داران سلسله معظم پیامبرانند که از گنجینه مهر خود، نعمت بی نظیر آگاهی و بصیرت را به بشر ارزانی می دارند و با بشارت های روح نواز معجزه جاوید پیامبر رحمت و عطوفت به پرورش نسل آینده همت می گمارند.
همگام با دولت تدبیر و امید، معلمان نیز به عنوان رکن اصلی تحول بنیادین با اخلاق گرایی، تربیت دینی، عقلانیت، تدبیر و اعتدال برای تقویت هویت ایرانی- اسلامی می کوشند و با مساعدت همه جانبه و  نظام مند تمامی نهادها در جهت اعتلای نام و جایگاه آموزش و پرورش گام برمی دارند. امید داریم در سایه تدبیر برنامه ریزان و مدیران و با رعایت شایسته سالاری و پرهیز از ملاحظات جناحی، افزایش اثربخشی نهاد مقدس آموزش و پرورش را با بهره گیری از همه ظرفیت ها شاهد باشیم.
با  گرامیداشت ياد و خاطره استاد شهيد علامه مرتضي مطهري و 300 معلم شهيد مازندران در سالی که از سوي مقام معظم رهبری به نام « اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» مزین گردیده، این روز بسیار بزرگ را به معلمان ،مدیران و مربیان گرانقدر تبریک عرض می نماییم و عزم، پایداری و تلاش صادقانه آنان را ارج می نهیم، توفیق روز افزون همه این عزیزان را از درگاه احدیت در ظلّ توجهّات حضرت ولی عصر (عج) آرزو می کنیم.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما