فرمانده سپاه کربلای مازندران گفت: دشمنان خارجی پس از این همه سال دشمنی با نظام و اسلام هنوز نتوانسته‌اند عزت شهدا را زیر سوال ببرند.
به گزارش روابط عمومي سپاه كربلاي مازندران، محمدتقی شاهچراغی در مراسم وداع با شهدای گمنام در جمع مردم ولایت‌مدار مازندران که در حسینیه عاشقان کربلای ساری برگزار شد، با بیان اینکه مادران شهدا هنوز چشم انتظار فرزندان گمنام خود هستند، اظهار داشت: هیچ چیزی نمی‌تواند رشادت‌های مادران شهدا در این دنیا را جبران کند.
وي با اشاره به اینکه برخی‌ها در داخل از تصورات مختلفی در واژه شهادت و رشادت‌های شهدا بکارگیری می‌کنند، افزود: از مدیران و مسئولانی که مدعی جبهه و جنگ هستند باید پرسید که تا چه اندازه پشتیبان خانواده‌های شهدا و فرزندان شهدا هستند.
فرمانده سپاه كربلا مازندران با بیان اینکه آثار و برکات شهدا تا قیامت در بین ما باقی می‌ماند، متذکر شد: شهدا در دوران دفاع مقدس عزت و افتخار ایران اسلامی را به جهانیان ثابت کردند.
این مسئول تصریح کرد: دشمنان خارجی پس از این همه سال دشمنی با نظام و اسلام هنوز نتوانسته‌اند عزت شهدا را زیر سوال ببرند.
شاهچراغی با اشاره به اینکه مسلمانان و شیعیان جهان در برخی از کشورها به سختی در حال زندگی هستند، اذعان داشت: تکفیری‌ها در سوریه بخاطر اینکه مردمان آن کشور پیرو خط ولایت هستند هیچ‌گونه رحمی به شیعیان نمی‌کنند.
فرمانده سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه دشمنان با ایجاد مشکلات فرهنگی، اقتصادی و سیاسی نمی‌توانند رخنه‌ای در کشور ایجاد کنند، یادآور شد: شهدا پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی هستند.
وی با اشاره به اینکه امروز در حال جنگ نابرابر با کشورهای غربی هستیم، بیان داشت: خانواده‌های شهدا عزت و افتخار این کشور هستند و ما نباید آرمان‌های این نظام را به بیگانگان بفروشیم.
شاهچراغی عنوان کرد: کشورهای غربی و ضد اسلامی نگران افکار اسلامی و شهادت طلبی حاکم بر ملت ایران هستند.
فرمانده سپاه کربلا با بيان اينكه استکبارستیزی و بیداری اسلامی، مرهون شهادت طلبی شهدای هشت سال دفاع مقدس است، خاطرنشان ساخت: فرهنگ شهدا و حماسه های راست قامتان نینوایی، قامت استکبار جهانی را به لرزه در آورده و بیداری اسلامی امروز جهان هم بر اثر ایثارگری های شهیدان پدید آمده است.
وی با تاكيد بر اينكه جامعه ما مرهون خون شهداست و پاسداری از حریم شهیدان، رسالت اصلی ماست، ابراز داشت: یکی از ویژگی‌های شاخص شهدا، توجه خالصانه به نماز بود و عبادت نقش موثری در پیروزی های آنان داشت.
شاهچراغی در پايان با اشاره به نماز خالصانه و توسل رزمندگان و شهدا در زیر آتش و گلوله باران های دشمن، بيان داشت: در سایه توسل و توکل شهدا، انقلاب اسلامی عظمت یافت.
گفتني است، این دو فرزند حضرت فاطمه‌ی زهرا(س) 24 ساله و 19 ساله اند که به ترتیب در سال 67 در تک فاو و تک مجنون جام شهادت را سرکشیدند و برای خاکسپاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری از مسجد جامع به سمت میدان شهدا تشییع خواهند شد.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما