استاندار مازندران در اين اجلاسيه عنوان كرد: اصلاح فرهنگي را نمي توان با بخش نامه ها و در فضاي خارج از جامعه دنبال نمود، بلكه به مسايل و موضوعات فرهنگي بايد در قالب يك جريان نرم افزاري و جاري در عرصه اجتماع پرداخت.

به گزارش روابط عمومي استانداري، ربيع فلاح جلودار، استاندار مازندران در اجلاسيه ائمه جمعه استان گفت: مصلاهاي جمعه، از مهم ترين پايگاه هاي مردمي و ائمه جمعه، مراجع ريشه دار و مورد اعتماد مردم در مناطق مختلف استان هستند.

فلاح نقش ائمه جمعه را در توسعه فرهنگي و اقتصادي اساسي دانست و ابراز داشت: در طول كار اجرايي همواره در كنار روحانيان بوده ام و از رهنمود ها و نقطه نظرات آنان بهره برده ام.

وي توجه به امور جوانان در برنامه ريزي هاي فرهنگي را بسيار مهم دانست و ياد آور گشت: اصلاح فرهنگي را نمي توان با بخش نامه ها و در فضاي خارج از جامعه دنبال نمود، بلكه به مسايل و موضوعات فرهنگي بايد در قالب يك جريان نرم افزاري و جاري در عرصه اجتماع پرداخت.

استاندار با بيان اين كه كميته هاي تخصصي جهت تبيين و اجرايي نمودن محورها و ابعاد مختلف شعار سال در استان در حال فعاليت هستند، خاطر نشان كرد: در جلسه شوراي فرهنگ عمومي استان نيز محورهاي نظارت و مديريت فرهنگ عمومي جامعه و مراكز خاص آموزشي فرهنگي تعيين و مورد بحث قرار گرفته است.

فلاح برگزاري كنگره اطروش كبير و ابن شهر آشوب ساروي را در مازندران طي سال گذشته، از مهم ترين رويدادهاي اين حوزه بيان كرد و عنوان داشت: براي سال 93 نيز در حال تدوين برنامه هايي اساسي در بخش فرهنگ و مسايل فرهنگي در شوراي فرهنگ عمومي هستيم.

مقام عالي دولت در استان با اشاره به اين كه به پشتيباني نهاد هاي فرهنگي براي توسعه فعاليت هاي اقتصادي در استان اعتقاد دارم، گفت: برنامه هاي اقتصادي استان در محورهاي مختلف كشاورزي، گردشگري، انرژي، صنعت، معدن و تجارت و .. با جديت در حال پيگيري است.

وي با اشاره به اين كه پيگيري هايي در جهت تخصيص بيشتر بودجه استان در سال جاري، در حال انجام است، تصريح كرد: مازندران را به خوبي مي شناسم و اكنون در بحث هاي اقتصادي استان، چارچوب هاي بسيار خوبي مطرح و در حال پيگيري است.

فلاح به سفر استاندار آستراخان همراه با 60 نفر به مازندران در هفته پيش اشاره كرد و بيان داشت: روسيه بازار بزرگي براي محصولات مازندران خواهد بود و قريب به 1 ميليون تن مركبات را مي توان به اين بازار صادر نمود.

وي با اشاره به وجود 300 هزار هكتار زمين هاي شيب دار و كم بازده در مازندران از گلوگاه تا رامسر، ياد آور گشت: محققاني را مسوول برنامه ريزي براي تبديل اين عرصه ها به باغات نموديم و در سفر رييس جمهور به مازندران در ماه هاي آتي، اخذ تسهيلات ارزان قيمت براي اجراي اين طرح ها دنبال خواهد شد.

استاندار با اشاره به اين كه در فضاي هم دلي و هم افزايي، هيچ مانعي براي توسعه مازندران وجود ندارد، خاطر نشان كرد: از شرق تا غرب مازندران بايد به صحنه سرمايه گذاري براي شكوفايي مازندران بدل شود.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما