به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداریهای استان مازندران، دکتر ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران همزمان با برپایی نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در اقلیم کردستان عراق- سلیمانیه، پیامی به شرح ذیل ارسال نمود:


بسمه تعالي
بي ترديد يكي از مهم ترين راه هاي توسعه اقتصادي و رفع مشكلات موجود در كشور و استان مازندران، بست و گسترش مناسبات با كشورهاي همسايه است.
نظام جمهوري اسلامي ايران همواره نگاه ويژه اي به كشورهاي منطقه داشته و از همه ظرفيت ها براي استفاده از فرصت ارزشمند موجود در راستاي معرفي استعدادهاي تجاري و اقتصادي خود بهره برده است.
استان مازندران به دليل شرايط ويژه اقليمي و جغرافيايي و برخورداري از پتانسيل بالاي كشاورزي، دامپروري، اقتصادي، صنعتي، معدني و گردشگري نيازمند حضور پررنگ و اثرگذار در بازارهاي كشورهاي همسايه و معرفي اين توانمندي ها به سرمايه گذاران خارجي است.
هم چنين حضور بازرگانان و تجار مازندراني در اين كشورها سبب مي شود تا با بهره گيري از تجارب طرف مقابل، فرصت طلايي حضور در بازارهاي هدف منطقه را بيابند.
اقليم كردستان عراق به دليل قرابت فرهنگي و ديني با ايران اسلامي و هم چنين شرايط مطلوب طبيعي و جغرافيايي، يكي از اصلي ترين كانون هاي توجه فعالان اقتصادي و تجاري ايران بوده و دولت تدبير و اميد نيز كه با تكيه بر توسعه روابط بين المللي و منطقه اي سعي در رفع موانع و مشكلات كشور دارد، قطعاً از اين قبيل روابط حمايت و پشتيباني خواهد نمود.
يکي از راه هاي انتقال توانمندي هاي هر استان و کشور برپايي نمايشگاه ها است و توانمندي و ظرفيت هاي هر استان و کشوري در اين نمايشگاه ها نمود عيني پيدا مي کند.
يقيناً برپايي نخستين نمايشگاه اختصاصي جمهوري اسلامي ايران با محوريت مازندران در سليمانيه عراق و معرفي توانمندي جمهوري اسلامي ايران به ويژه استان مازندران در حوزه هاي مختلف صنايع غذايي، شيلات، محصولات کشاورزي، گل و گياه، فولاد، خدمات فني و مهندسي، فرآورده هاي لبني، دام و طيور، صنايع فلزي، مواد پروتئيني، علم و فناوري، صنايع الکترونيکي و روشنايي، محصولات سلولوزي، ماشين آلات صنعتي، عمراني و راهسازي و صنايع دستي، فرصتي بسيار ارزشمند و تاثيرگذار در اقتصاد مازندران خواهد بود.
اينجانب ضمن خداقوت به همه دست اندركاران و برگزاركنندگان و فعالان اقتصادي حاضر در اين نمايشگاه، اميد دارم تا در سال « اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي» با عنايت حضرت حق و تلاش همه دلسوزان و مسوولان و فعالان اقتصادي استان در سايه توجهات حضرت ولي عصر (عج) و تدابير دولت تدبير و اميد، روز به روز شاهد رشد و بالندگي ميهن عزيز اسلامي و استان ولايتمدار مازندران باشيم.

ربيع فلاح جلودار- استاندار مازندران

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما