قنبر بریمانی مدیر کمیته امداد شهرستان ساری در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی زنان سرپرست خانوار که با حضور تعدادی از زنان سرپرست خانوار از شهرهای نکاء ، بهشهر، گلوگاه ، میاندورد، ساری ، قائمشهر ، سوادکوه و جویبار برگزار شده بود با اعلام این خبر افزود:

تعداد 1480زن سرپرست خانوار زیر 50 سال بعلت طلاق780 نفر بعلت فوت سرپرست و 1280 نفر دختران 30 سال به بالا تحت پوشش این نهاد در شهرستان ساری هستند که این آمار خوبی نیست در صورتی که اگر به گذشته برگردیم این پدیده را خوب نمی دانستند ولی امروز بصورت یک امر عادی درآمده است.

وی مشکلات اقتصادی بوجود آمده در جامعه را علت اصلی مراجعات به کمیته امداد دانست که بصورت اعتیاد و ناهنجاریهای خانوادگی جلوه گر می شود در صورتیکه با وجود چنین پدیده هائی همه افراد خانواده و به تبع آن اجتماع متضرر می شوند بنابراین همه ما وظیفه داریم تا از بروز این پدیده شوم پیشگیری نمائیم به همین لحاظ کمیته امداد توانست با برگزاری کلاسهای آموزشی از قبیل پیشگیری از اعتیاد ، دختران در آستانه ازدواج و آموزش 40 ساعته نوعروسان از بین ازدواجهای انجام شده در بین خانواده های تحت حمایت آمار طلاق5/1 درصدی داشته باشد چرا که کمیته امداد تولید کننده طلاق نیست بلکه در صدد درمان این پدیده است.

در ادامه اعضای شرکت کننده در این کارگاه آموزشی از سخنان دکتر درویشی استفاده کردند

دکتر درویشی با تقبیح پدیده طلاق به کلیه زنان سرپرست خانوار که بنوعی دچار واقعه بی سرپرستی شده اند توصیه کرد تا شرایط را بفهمند و خود را ملامت نکنند در صورتیکه زندگی با پستی و بلندی ها همراه است و خداوند در قرآن نیز به آن اشاره کرد.

این استاد دانشگاه گفت: هر انسانی با 4 مسأله روبروست : مالی ، عاطفی ، جسمی و ارتباطی و بایستی بین این مسأله ها ارتباط منطقی برقرار نموده و نسبت به رفع آن اقدام نماید واین میسر نیست مگر با نگاه الهی به پدیده ها.

دکتر درویشی در ادامه افزود: هر کسی باید 4 چیز را درخود کنترل نماید؛ فکر ، زبان ، امیال و عواطف . همچنین افرادی که اینها کنترل نمایند ثروتمند هستند ؛ زود رنجی ، دروغگوئی ، حسادت ، لجبازی و عصبانیت.

اخبار استانها

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری دیما